Tülin Şahin kimdir, kaç yaşında? Sivaslı Cindy Tülin Şahin aslen nereli, evli mi?

Star TV'de moda programı yapan eski manken Tülin Şahin hakkındaki bilgiler merak ediliyor. 'Sivaslı Cindy' lakaplı Şahin Türkiye Unicef iyi niyet elçisi ve Küresel Vatandaşlık Forumu elçisi olarak görev yapmaktadır. Peki, Tülin Şahin kimdir, kaç yaşında? Sivaslı Cindy Tülin Şahin aslen nereli, evli mi? İşte Detaylar...

Magazin
Haber Girişi:
Son Güncelleme:
Google Haberlere Abone ol
Tülin Şahin kimdir, kaç yaşında? Sivaslı Cindy Tülin Şahin aslen nereli, evli mi?

Star TV'de yaptığı moda programı ile yeniden gündeme gelen güzel sunucu ve eski manken Tülin Şahin ile bilgiler araştırlıyor. Yurt dışında yaşamasına rağmen Tülin Şahin, Tükiye'ye mankenlik yapmak için dönmüştür. Birkaç dizi ve filmde rol alan ünlü manken, Sırlar, Siz Hâlâ Diyet mi Yapıyorsunuz? ve Kral Prens ve Fakir kitaplarını yazdı. Peki, özel hayatına dair bilgilerin araştırılıdğı, Tülin Şahin kimdir, kaç yaşında? Sivaslı Cindy Tülin Şahin aslen nereli, evli mi? Ayrıntılar haberde?

TÜLİN ŞAHİN KİMDİR, KAÇ YAŞINDA, ASLEN NERELİ?

Tülin Şahin, 13 Aralık 1979, Danimarka'nın Odense şehrinde doğdu. Türkiye asıllı süpermodel, moda tasarımcısı, televizyoncu ve yazardır.

Tülin Şahin, çocukluğunu Danimarka'da geçirdi. 1995 yılında 'Supermodels Of Denmark' adlı yarışmada keşfedildi ve yarı zamanlı modellik yapmaya başladı. 1998 yılında tasarım üzerine eğitim aldığı okulu bitince tasarım kariyeri için 1998 yılında Paris'e gitti. Paris'te modacıların tekrar modelliğe ikna etmesi ile tam zamanlı modellik kariyeri başlamış oldu.

Ailesinin memleketi olan Türkiye'ye Zeki Triko ile imzaladığı mankenlik işi için gitti.

Ailesi aslen Sivaslıdır ve Danimarka'da yaşamaktadırlar. ABDli Ünlü manken Cindy Crawford'a aşırı benzerliğinden dolayı kendisi hem Türk hem de dünya basınında Sivaslı Cindy olarak anıldı. Ancak o idealisttir ve çalışkanlığı ile bu kalıbın içinde kalmadı, kendi ismini yapmayı başardı.

2009'dan itibaren birçok defa Türkiye Kültür Bakanlığı tarafından tanıtım elçisi atandı. Türkiye Unicef iyi niyet elçisi ve Küresel Vatandaşlık Forumu elçisidir. 2008 yılında kadınlara yönelik Tuliss adlı bir site kurdu. Bunların yanı sıra konsept ve marka danışmanlığı ile birlikte freelance moda editörlüğü de yapmaktadır.

Zayıflamak isteyen bayanlara yönelik beslenme ve diyet üzerine Sırlar, Siz Hâlâ Diyet mi Yapıyorsunuz? ve Kral Prens ve Fakir kitaplarını yazmıştır. 1998'de Olacak O Kadar'da ve Tatlı Kaçıklar dizisinde ve 1999'da Gece Şahinleri filminde rol almıştır.

2004 yılında Acun Firarda programında konuk sunucu oldu. 2010 yılından itibaren kesintisiz olarak kendi adı ile anılan ''Tülin Şahin İle Moda'' programını yapmaktadır. Karl Lagerfeld tarafından Turkish Beauty/Türk Güzeli olarak adlandırılan Tülin Şahin, İngilizce, Danca, İsveççe, Norveççe, Türkçe, Almanca ve Fransızca olmak üzere yedi dili çok iyi bilmektedir.[kaynak belirtilmeli] Uluslararası kariyeri ve saygın itibarı vardır. O Türkiye'de köklü spor kulübü Fenerbahçe taraftarıdır ve kulübe ait 1907 derneği üyesidir. 2016 yılında 2,50 milyon euroluk sigara reklam teklifini geri çevirdiği ortaya çıktı. O sigara ve alkole karşıdır. Türkiye Sağlık Bakanlığı ve Yeşilay ile birlikte çalıştı.

TÜLİN ŞAHİN EVLİ Mİ?

2005 yılında evlendiği yemek şefi ve televizyoncu Mehmet Özer ile 2017 yılında boşandı.

2019 yılında Portekiz asıllı Londra'lı yatırımcı ve ekonomist Pedro de Noronha (d. 1977) ile Lisbon'da sade bir tören ile evlendi. Kasım 2019'da, kızları Siena dünyaya geldi.


TÜLİN ŞAHİN'İN KARİYERİ

Paris Moda Haftası, Londra Moda Haftası, Milano Moda Haftası ve New York Moda Haftası gibi dört büyük moda haftasında görevler aldı. Ralp Lauren, Silk and Cashmere, Hublot, Victoria Secret, Audi gibi daha birçok dünya markası ile çalıştı. Ayrıca Victoria Secret modelidir.

Türkiye Kültür Bakanlığı tarafından Türkiye reklam elçisi seçildi. Global Citizen ForumTürkiye elçisi ve Unicef Türkiye elçisi seçildi.

Yorumlar