Beşiktaş’ın eksiklikler, sakatlar, cezalar arasında sorunu olmayanlardan 11 oluşturduğu dönemde oynayabileceği en doğru takım Çaykur Rizespor’du. Ligde son 7 maçında yenilmeyen, taraftarını ‘Rota Avrupa’ hedefiyle motive eden Karadeniz ekibinin karşısına çıkmak ‘turnusol’ etkisi yapacaktı. Savunma sever olduğu daha önceden bilinen yeni teknik direktör Fernando Santos’un, anlaşmadan önce 5 maçını izlediği takımını ilk kez çıplak gözle izleme şansını yakalaması da ekstra bir dikkat sağladı.

Bu koşullar altında başlayan maçtaki Rasciha’nın erken ve şık golü siyah beyazlılara öz güven verdi. Yenik duruma düşmesine karşın kendi ezberinden vazgeçmeyen oyununu sürdüren mavi yeşiller aradığı golü de buldu. ‘Büyük takım’ ile ‘büyümeye çabalayan takım’ arasındaki fark burada hakemlerin kararına yansıdı.

Attıkları golün iptali Çaykur Rizespor’un psikolojisini bozdu. Yine de bir umut diyerek kendini toplamaya çalışan ev sahibinin çabasına 18’lik Semih Kılıçsoy’un golü bir darbe daha vurdu. İlk yarının kapanışını yapan Semih’in, ikinci yarının ilk dakikasında açılış golünü yapması Beşiktaş’ı yukarı taşıdı.

Disiplinden uzaklaşan Çaykur Rizespor’un uzun toplarla çıkıp, atacağı bir golle umutlanmayı hedeflemesi, oyunun pas bağlantısını kopardı. Uzun topları ilk anda kesen siyah beyazlılar, rakibin baskısına direndi. Kaptığı topları aynı hızla rakip alana taşımaya çalıştı. Top bir o kaleye, bir bu kaleye gitti, geldi.

İşi erkenden bitiren Beşiktaş, üst üste 4’üncü deplasmanda kazanarak yeni hocasını üç puanla karşıladı.