Montella'dan Semih Kılıçsoy kararı Montella'dan Semih Kılıçsoy kararı

Cumhur İttifakı'nın ABB Başkan Adayı Turgut Altınok ve Altındağ Belediye Başkanı ve aynı zamanda Cumhur İttifakı Mamak Belediye Başkan Adayı Asım Balcı, Mamak’ta muhtarlarla bir araya geldi.

Altınok, programın ardından basın mensuplarının sorularını cevapladı.

"ABB'DE İŞÇİLERİMİZ HAK ETTİĞİ ZAMMI ALAMAMIŞTIR"

Basın mensuplarının ABB Başkanı Mansur Yavaş’ın belediye işçilerine yüzde 70 zam yaptığını hatırlatması üzerine Altınok, “Ankara Büyükşehir Belediyesi, enflasyon oranının altında bir zam yapmıştır. İşçilerimiz uzun zamandır çok düşük maaş alıyordu. Keçiören Belediyemizde çalışan işçilerimizden daha düşük maaş alıyordu. Halbuki ABB’nin daha büyük bütçesi, daha büyük imkanları var. ABB'de işçilerimiz hak ettiği zammı alamamıştır. Biz hakları olan zammı vereceğiz” diye konuştu.

65B248912Ef85851 W1200Xh675

"ANKARA’YI KARIŞ KARIŞ BİLİYORUZ"

Seçim çalışmaları hakkında konuşan Altınok, “Ankara’yı biliyoruz, Mamak’ı biliyoruz. Burada muhtarlarımız ile toplantı yaptık. Muhtarlarımızın birçoğunu tanıyoruz, biliyoruz. Altınok, Ankara’yı bilen bir belediye başkanı, hizmetkar. Neredeyse 18 saat, 19 saat cumartesi demeden, pazar demeden, tatil demeden sokaklarda görev yaptık biz. Ankara’yı karış karış biliyoruz. İnşallah bu hizmetler Ankara’mızın her köşesine yansıyacak, bunu da göreceğiz” açıklamalarında bulundu.

Kaynak: İHA

Editör: Bilge Güler