Eski MHP Ankara İl Başkanı Ümit Duran, Eski Dönem Konya Milletvekili ve Eski Genel Başkan Yardımcısı Servet Turgut, MHP Eski Dönem Milletvekili Rıza Müftüoğlu, MHP Keçiören İlçe Başkanı Metin Bayrakçı, Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Muharrem Şemsek, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Cemal Güngör ve çok sayıda eski MHP yöneticileri yer aldı.

Whatsapp Image 2024 03 10 At 16.41.51

ÜMİT DURAK: YAVAŞ TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİNİ YOK SAYDI

Toplantıyı organize eden MHP eski Ankara il başkanı Ümit Durak, Mansur Yavaş’ın MHP’de siyaset yaptığı dönemde MHP Genel Başkanı Bahçeli’ye yazdığı mektubu hatırlatarak, “bugün aynı zat DEM’lenmiş CHP ile birlikte hareket etmekte Türk milliyetçiliğini yok saymaktadır” dedi. Milliyetçilere, Turgut Altınok’u destekleme çağrısı yaptı.

Whatsapp Image 2024 03 10 At 16.41.51 (2)

ŞEMSEK: DEM İLE İŞBİRLİĞİ YAPANA ANKARA EMANET EDİLMEZ

Eski ülkü ocakları başkanı Muharrem Şimşek, yaptığı konuşmada ülkücülerin DEM ile birlikte hareket etmeyeceğine vurgu yaparak, “DEM dediğiniz parti PKK’nın siyasi koludur. DEM CHP ile işbirliğini millet biliyor zannediyorlar. Bunu hem Ankara halkı hem Türk milletinin iyi anlayacağını ümit ediyorum anlamayanlara da anlatmamız lazım” dedi. DEM ile işbirliği yapan bir adaya Ankara’nın emanet edilemeyeceğini belirten Şemsek, “Geçmişte ona oy veren kardeşlerime söylüyorum ülkücüyseniz orada kalmanın ankları kalmamıştır. Turgut  Altınok kardeşimize bu seçimde el birliği ile yardımcı olunmalıdır”diye konuştu.

Whatsapp Image 2024 03 10 At 16.41.51 (3)

“SİYASETTE İLKE OLMALI”

Altınok, ülkücü ve milliyetçilere yönelik yaptığı konuşmada  siyasette ilkenin önemine vurgu yaptı. Mansur Yavaş’ın CHP’ye katılma sürecini anlattı. Altınok, “MHP CHP’lileşti dedi. Sonra gitti Cumhuriyet Halk Partisi’nden aday oldu. Makam mevki ayrı bir şey ilkeli durmak ve ilkeli olmak ayrı bir şey. Türk milletinin değerleri adına bir tane program yapmamıştır. Cumhurbaşkanı adayı olacağı dönemde ‘Apo Bey’ demiştir. Bunca askerimizin, polisimizin, korucumuzun Kürt vatandaşımızın katiline kimse 'Apo Bey' diyemez” dedi.

Whatsapp Image 2024 03 10 At 16.41.50

“ŞEHİTLERİMİZİN KEMİKLERİNİ SIZLATIYORLAR”

Altınok DEM Parti’nin Ankara’da CHP ile uzlaşma sağlandığı açıklamasına dikkat çekerek, “Bizim kıblemiz Türkiye ve  Kabe’dir.  Türkiye Cumhuriyeti devletini bölmek isteyenlerle yol yürüyen  seçimden seçime milliyetçi olan bir Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı var. Bu seçim her seçimden daha önemlidir. Türk milletinin değerlerini ise dağlara taşlara kazmış vatansever Atatürkçü bunlarla bir olmaz, milliyetçi olmaz. Şehitlerimizin kemiklerini sızlatıyorsunuz” diye konuştu.

Whatsapp Image 2024 03 10 At 16.41.51 (1)

“KİMSENİN EKMEĞİ İLE OYNAMAYACAĞIZ”

31 Mart’tan sonra yeni eser ve projelerle Ankara’yı canlandıracaklarını belirten Altınok şunları söyledi:

“Belediyede hiçbir çalışan kimsenin ekmeği ile oynamayacağız. Ankara Türkiye Cumhuriyetimizin devleti vitrini vizyonu aynası kalbi.Otobüsleri bekleme süresi arttı Ankara ekonomisine dair bir şey yapılmadı 3,5 milyardan 20 milyara çıktı belediyenin borcu briketler iflas etti. 300 milyar bütçe ile sadece yardım yaptım diyor yapılan yardımlar bütçenin %4’ü daha önce Büyükşehir Belediyesi %8 ayırıyormuş yardımlara. Biz kentimizi eserlerle ilmek ilmek öreceğiz. Ankara Cumhuriyetimizin başkenti Cumhuriyetimizin 100 yılında Ankara’ya diktiği bir tane ağaç yok.”

Whatsapp Image 2024 03 10 At 16.41.49

Altınok  kendisine  destek olan milliyetçi ülkücülere teşekkür etti. Bu gece başlayan Ramazan ayının hayırlara vesile olmasını dileyerek, “Mübarek Ramazan ayının milletimize, İslam alemine bütün insanlığı hayırlar ve güzellikler getirmesini Rabbimden niyaz ediyorum. Filistin’de soykırıma maruz kalan kardeşlerimizin zulmünün son bulmasını yüce Rabbimden diliyorum.” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi