NATO üyeliği Ankara'nın onayına bağlı olan İsveç'te Türkiye Büyükelçiliği önünde Kur'an-ı Kerim'i yakan aşırı sağcı siyasetçi Pasmus Paludan, kendisine gelen tepkiler hakkında İsveç medyasına konuştu.

İsveç medyası Expressen'e konuşan Paludan, bu kadar büyük bir kargaşa ve bu kadar büyük protestolar beklemediğini söyledi. Pauldan, "Türkiye'yi işaret ettiğimde 'öyle olurdu' diye düşündüm. Amaçladığım gibi olmadı" dedi.

"PİŞMAN DEĞİLİM"
İsveç basınının kendisine "Pişman mısın?" sorusunun yöneltilmesinin ardından aşırı sağcı Paludan, "Ah, hayır. Bunu yaptım çünkü siyasi nedenler olduğunu düşünüyorum. Sonra bu kadar çok insanın beni öldürmekle tehdit etmesine üzülüyorum" diye cevap verdi.

HER YİRMİ MESAJDAN BEŞİ TEHDİT"
Kendisine "Size yönelik tehdidi nasıl görüyorsunuz?" sorusu sorulduğunda ise aşırı sağcı Paludan, "Şimdi çok daha ciddi olduğu açık. Çok somut tehditler alıyorum. Sosyal medyada, beşi tehdit olmak üzere dakikada belki 20 mesaj alıyorum. Bunu benden ziyade Batı dünyasındaki değerleri eleştirmeleri olarak görüyorum. O zaman belki de bunun bir sembolü olacağım" cevabını verdi.

"KORKUYORUM"
Paludan'a sorulan bir diğer sorulardan biri ise tehditlerden korkup korkmadığı ile ilgiliydi. Sorulan bu soruya "Evet, birisi beni öldüreceğini açıkça yazdığında korkabilirim. Ne yapacaklarını tarif ettiklerinde" şeklinde cevap verdi.

Editör: Ferhat Erdemir