‘Türk Diaspora Teşkilatı’ önerisi

Gökhan Türkeş Öngel, Türkiye’nin öncülüğünde Dünya Türkleri’ni de kapsayacak ‘Türk Diaspora’ teşkilatının kurulması gerektiğini söyledi.

Google Haberlere Abone ol
‘Türk Diaspora Teşkilatı’ önerisi
19.11.2019 20:58

ROYAL Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Türkeş Öngel, Türkiye’nin dünyada mazlum milletlerin koruyucusu olduğunu belirterek, “Türkler, dünyanın her yerinde, eşi benzeri görülmemiş şekilde ticari ve siyasi faaliyette bulunmaktadırlar. Fakat bu mücadele; organize edilmediği ve belli standartlara oturtulmadığı için, sağlanan başarılar cılız kalmaktadır” dedi.

Türk girişimcilerin dünyanın her yerinde faaliyette bulunduğunu söyleyen Öngel, “Türkler, dünyanın her yerin de, eşi benzeri görülmemiş şekilde ticari ve siyasi faaliyette bulunmaktadırlar. Fakat bu mücadele organize edilmediği ve belli standartlara oturtulmadığı için, sağlanan başarılar cılız kalmaktadır. Oysa Türklerin yaşadıkları bölgelerde ve ülkeler de ticaretin ve siyasetin kılcal damarlarına girecek şekilde eğitilip yönlendirilmesi, Türk’ü, dünya kamuoyu gözünde hak ettiği yere taşıyabilecektir. Türk Diaspora Teşkilatının olmaması durumunda, Doğu Türkistan örneğinde olduğu gibi facialar yaşarız, yaşatırlar” ifadelerini kullandı. Öngel, başarılı bir diaspora faaliyeti ile yapılacak tanıtım, ülkemizin yapacağı ihracata, ülkemize yapılacak yatırıma ve turizm sektörümüze ciddi katkılar sağlayacaktır”dedi.

Yorumlar