Gazze’deki çatışma mağdurları için de özel bir planlama yapıldı. Kızılay, vekalet sahiplerinin kurbanlarını kavurma konservesi olarak bölgeye ulaştıracak.

Kurban vekâletlerinizi, bankalarda bulunan Kızılay bağış hesapları, Kızılay mobil bağış uygulaması,168 Kızılay ücretsiz danışma ve bağış hattı, internet bankacılığı, https://kizilay.org.tr ve ülke genelindeki tüm Kızılay şubelerinden verebilirsiniz.

Yurt dışında yaşayan ve kurban vekaletini Kızılay’a verecekler için bedeller ise Türkiye’de kesilmesini isteyenler için 370 Dolar ile 345 Euro, planlanan diğer ülkelerde kesilmesini isteyenler için de 135 Dolar ile 125 Euro.

Türk Kızılay'ın "Kızılay Kurban Modeli" sayesinde kurban ibadeti hem kolay hem güvenli. Veteriner hekimler tarafından seçilen kurbanlıklar, hijyenik koşullarda kesilecek. Din görevlileri ve noterler de kesimlere eşlik ediyor olacak. Kurban vekâletleriyle ihtiyaç sahiplerine ve afetzedelere yardım ulaştırılacak. Et ve Süt Kurumu iş birliğiyle kurban etleri konserve haline getirilerek yıl boyunca dağıtılacak.

DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

Whatsapp Image 2024 05 14 At 22.44.42

Kaynak: Haber Merkezi