"Asrın felaketi" olarak nitelenen 6 Şubat 2023'teki depremlerinin yıl dönümünde siyasiler sosyal medya hesaplarından anma mesajları paylaştı.

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan mesajında, "6 Şubat 2023 tarihinde yaşadığımız felaketin sene-i devriyesinde, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır diliyorum" dedi.

"DEPREMİ SÜRESİ 65 SANİYEYDİ AMA SANKİ BİR ÖMÜR GİBİ SÜRDÜ"

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, mesajında, "Ama Asrın Felaketini hamd olsun Asrın Dayanışmasına ve Birlikteliğine dönüştürdük" ifadelerini kullandı.

ACININ TARİFİ YOKTU...

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, "Gün; bir can bir nefes için durmadan çalışma, bir olma, birlik olma günü dedik ve devlet olarak bütün imkânlarımızla sahaya indik. Tek yürek, tek bilek olduk; asrın birlikteliğini sergiledik, birlikte iyileştik!" dedi.

BİR YIL GEÇTİ ÜZERİNDEN...

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, "Yaralar tamamen sarılıncaya kadar tüm gayretimizle çalışmaya devam edeceğiz!" mesajını paylaştı.

HAFIZALARIMIZDAN VE KALBİMİZDEN SİLİNMEYECEK O ACI

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak , "Mevlâm ülkemize ve milletimize bir daha böyle acılar yaşatmasın. Kaybettiğimiz bütün canlarımızı hasretle, rahmetle yâd ediyorum" mesajını paylaştı.

Editör: Bilge Güler