Türkali 2 kuyusu nerede? Türkali 2 kuyusu hangi ile yakın?

Türkiye, 3 sondaj gemisi ve 2 sismik araştırma gemisiyle petrol ve doğalgaz arama çalışmalarına devam ederken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün yeni bir müjde açıklaması bekleniyor. Türkiye'nin derin denizlerdeki ikinci tespit kuyusu Türkali-2'de Fatih sondaj gemisinin çalışmalarında 3 bin 50 metre derinliğe ulaşıldı. Peki, Türkali 2 kuyusu nerede? Türkali 2 kuyusu hangi ile yakın? İşte tüm merak edilenler...

Türkali 2 kuyusu nerede? Türkali 2 kuyusu hangi ile yakın? - Sayfa 1

Türkiye, 3 sondaj gemisi ve 2 sismik araştırma gemisiyle petrol ve doğalgaz arama çalışmalarına devam ederken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün yeni bir müjde açıklaması bekleniyor. Türkiye'nin derin denizlerdeki ikinci tespit kuyusu Türkali-2'de Fatih sondaj gemisinin çalışmalarında 3 bin 50 metre derinliğe ulaşıldı. Peki, Türkali 2 kuyusu nerede? Türkali 2 kuyusu hangi ile yakın? İşte tüm merak edilenler. 

Türkali 2 kuyusu nerede? Türkali 2 kuyusu hangi ile yakın? - Sayfa 2

Karadeniz'de 405 milyar metreküplük gaz keşfinin ardından Sakarya Gaz Sahası'nda rezerv tespiti ve yeni gaz keşfi çalışmaları sonuç veriyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da bugün bölgede yeni bir gaz keşfi müjdesi vermesi bekleniyor. Türkali 2 kuyusu nerede? Türkali 2 kuyusu hangi ile yakın? gibi soruların yanıtları yoğun bir şekilde araştırılmaya başlandı. İşte tüm detaylar...


Türkali 2 kuyusu nerede? Türkali 2 kuyusu hangi ile yakın? - Sayfa 3

TÜRKALİ 2 KUYUSU NEREDE?

Fatih sondaj gemisinin geçen yıl Zonguldak Filyos açıklarında Türkiye'nin Karadeniz münhasır ekonomik bölgesinde Sakarya Gaz Sahası Tuna-1 kuyusundaki gaz keşfi, yılın dünyada derin denizlerdeki en büyük, tüm gaz keşifleri arasında ise ikinci en büyük keşfi olarak kayıtlara geçti.


Türkali 2 kuyusu nerede? Türkali 2 kuyusu hangi ile yakın? - Sayfa 4

Uluslararası Enerji Ajansı, keşfin potansiyel ekonomik büyüklüğünün 80 milyar doların üzerinde olduğunu hesapladı.

Keşif kuyusu olan Tuna-1'in ardından, Fatih sondaj gemisi Türkiye'nin ilk derin deniz tespit kuyusu olma özelliği taşıyan Türkali-1'de 3 bin 920 metre sondaj derinliğine ulaşarak buradaki çalışmaları 77 günde bitirdi.