Türkiye Cumhuriyeti'ni hedef gösteren Cumhuriyet

16.06.2021 10:00

          Cumhuriyet gazetesinin Türkiye Cumhuriyeti üzerinde yıkıcı, yıpratıcı, bölücü hesap yapanların propaganda silahı olduğuna dair sürdürdüğü haberleri görünce sosyal medya hesabımdan “Cumhuriyet gazetesi Türkiye Cumhuriyeti’ni yıkmak isteyenlerin sesidir, nefesidir, yuvasıdır!” mesajını paylaşmıştım. Bu mesaj üzerine yine her yerde “Yıldıray Çiçek Cumhuriyet gazetesini hedef gösterdi” haberleri yaptılar. Sol yüzsüzlüğü böyle bir şey işte… PKK’ya sahip çık, FETÖ’ye sahip çık, DHKP-C’ye sahip çık, HDP’nin sesi ol, terörist Demirtaş için özgürlük kampanyaları yap, her fırsatta MHP’ye saldır, Cumhur İttifakı’na zarar verme uğruna her türlü kara propagandayı yap, yaptığın işin adını söylediğimizde ise bunun adı “hedef gösterme” olsun… Sizin bu yaptığınız olsa olsa hedef şaşırtma oluyor.

          MHP ile ilgili üretilecek ne kadar kara propaganda var ise Cumhuriyet gazetesinde üretiliyor. Sözcü, Karar, Yeniçağ ise Cumhuriyet’e yardımcı kuvvet olmaktadır.

          Cumhuriyet gazetesinin Türkiye Cumhuriyeti üzerinde oyun oynayanlara verdiği desteği belirtmek “hedef gösterme” ise şu an Cumhuriyet gazetesinde yazan Mustafa Balbay’ın 2016 yılında attığı “Cumhuriyet’te FETÖ’cülükten Kürtçülüğe kadar her şey serbest, CHP milletvekili olarak yazı yazmak yasak” twitini nereye koyacağız?

Sizi böyle hedef gösterene hemen köşe yazarlığı mı veriyorsunuz?

          Kendi yazarınızın dediğini ben söyleyince size batıyor da, o doğru tespitleri Mustafa Balbay yapınca onu susturmak için mi köşe yazarı yapıyorsunuz?

          Gerçi Mustafa Balbay da sizden köşe yazarlığını alınca Cumhuriyet’in misyonu olan HDP’nin sesi, terörist Demirtaş’ın avukatı olma misyonuna ayak uydurmuştur.

          “Bu devlet katil, bu devleti yıkmamız gerekiyor, evet, Türkiye Cumhuriyeti devleti bir katil devlettir” diyen Ahmet Şık da bir zamanlar Cumhuriyet gazetesi mensubuydu. Gazeteyi Kandil’in sesi, nefesi hâline getirmişti. Terör örgütü PKK’nın yayın organında hangi manşet atılıyorsa Cumhuriyet gazetesinde atılıyordu. PKK’nın paralel gazetesi hâline gelmişti. PKK elebaşısı Cemil Bayık’ın sözleri, Kandil’de yaptıkları röportajla Cumhuriyet’e manşet yapılıyordu. Cumhuriyet gazetesi on binlerce kişiyi öldürmüş, binlerce askerimizi, polisimizi şehit etmiş, uyuşturucu üreten, ticaretini yapan ve tüketen terör örgütü PKK’yı “Yere sigara izmariti dahi atmıyorlar” şeklinde cilalıyorlardı. Ya her yerlerinden akan kan, irin ne olacak Cumhuriyet?

          Ahmet Şık’ın “Türkiye Cumhuriyeti devleti bir katil devlettir” sözleri aslında daha önceleri Cumhuriyet gazetesi manşetlerinde defalarca dillendirilmiştir.

          “Katliam Ülkesi”, “Devlet Dayağı”, “Silvan Ateşi Nusaybin Yerle Bir”, “Devletin Bittiği An” gibi ve benzeri manşetler Cumhuriyet’in devlet düşmanlığının belgesidir.

          Cumhuriyet sahte Atatürkçü bir gazetedir. Cumhuriyet devlet-millet düşmanlarının sesidir. CHP’nin, HDP’nin ve bu çizgideki partilerin misyonu neyse CHP onların hizmetkârıdır.

          Cumhuriyet ismini taşıyan bir gazete, Türkiye Cumhuriyeti’nin düşmanlarıyla herkesten önce kavga ve mücadele eder değil mi?

Ama bunlar Türkiye Cumhuriyeti’nin düşmanlarına herkesten önce sahip çıkıyor.

          Ortada olan bu gerçek iken, gerçek yüzleri bu iken Cumhuriyet neyin yüzsüzlüğünü yapıp “Yıldıray Çiçek Cumhuriyet gazetesini hedef gösterdi” diyebiliyor?

          Cumhuriyet gazetesi, Türkiye Cumhuriyeti düşmanlarına sahip çıkmayı bıraksın, inanın nefessiz, oksijensiz kalır. O yüzden bize maval okumayı bıraksın. Ya gerçek yüzlerine adam gibi sahip çıksınlar ya da bu ihanet misyonlarını artık bıraksınlar…Cumhuriyet gazetesi, Türkiye Cumhuriyeti’ni hedef gösterme misyonunu terk etsin artık!