Taksici Oğuz Erge, yüzünde maske başında kapüşon bulunan Delil Aysal'ı gecenin ayazında üşümesin diye aracına aldı. Aysal ise onu sokak sokak dolaştırdı. Bir süre sonra da ineceğini söyleyip cebinden para çıkarır gibi yaptı. Ancak para değil silah çıkardı. Önünde oturan taksiciye 3 el ateş açtı. Kanlar içinde kalan taksici kurtarılamadı. Erge'nin kulaklık ve cep telefonunu da inerken çalan cani, "Herkese güvenmeyeceksin" deyip kaçtı. İşte Türkiye'yi sarsan vahşetin detayları.

Türkiye'nin kanını donduran olay 31 Aralık gecesi İzmir'de meydana geldi. Yüzünde maske başında kapüşon bulunan Delil Aysal isimli kişi taksici Oğuz Erge'nin aracına bindi. Aysal, taksici farklı noktalarda gezdirdikten sonra inmek istedi. Taksici Oğuz Erge ise olacaklardan habersiz bir şekilde aracını sağa çekti.

0X0 Turkiye Taksici Cinayetini Konusuyor Oguz Ergenin Olumunde Korkunc Detaylar 1706855661311

Hemen arkasında oturan Delil Aysal ise cebinden para alır gibi yaparak silahını çekerek taksi şoförüne 3 el ateş etti. Sonra da Erge'nin kulaklık ve cep telefonunu gasbedip, boş kovanları aldıktan sonra izini kaybettirdi.

Silah seslerini duyanlar ise evlerinden çıkıp taksinin yanına gitti. Şoförü koltukta yarı baygın bulan vatandaşlar durumu sağlık ve polis ekiplerine bildirdi.

İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alınan talihsiz taksici tüm çabalara rağmen yaşamını yitirdi.

Bakan Koca acı olayla ilgili yaptığı açıklamada "Dün gece İzmir Gaziemir'de, taşıdığı yolcu tarafından ateşli silahla vurulan taksi şoförü, tedavi altında olduğu hastanede hayatını kaybetti. Yaralı şoför 112 ambulansla olay yerinden alınıp Gaziemir Devlet Hastanesi'ne nakledilmiş, ilk müdahale sonrası Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde acil operasyon geçirmişti.

Failin hak ettiği cezayı çekeceğinden kuşkumuz yok. Merhuma Allah'tan rahmet ve yakınlarına başsağlığı diliyorum" ifadelerine yer verdi.

0X0 Turkiye Taksici Cinayetini Konusuyor Oguz Ergenin Olumunde Korkunc Detaylar 1706855657613

"BAZI İNSANLARA GÜVENMEYECEKSİN"

Aysal'ın ise tabancayla vurduğu Erge'ye tokat atarak tepkisini ölçmeye çalıştığı ve "Bazı insanlara güvenmeyeceksin" dediği ortaya çıktı.

0X0 Turkiye Taksici Cinayetini Konusuyor Oguz Ergenin Olumunde Korkunc Detaylar 1706855666615

Cami avlusunda cinayet Cami avlusunda cinayet

70 güvenlik kamerasının görüntülerini incelemeye alan ekipler ise 110 saatlik görüntüyü izleyip Delil Aysal'ı kıskıvrak yakaladı. Cani işlemlerinin ardından tutuklandı.

Olay sonrası Oğuz Erge'nin cenazesi için konvoy yapan 250 taksi şoförü, basın açıklaması sonrasında gerçekleştirilen saldırıya alkışlarla protesto etti.

İzmir Adli Tıp Kurumu önünde gazetecilere açıklamada bulunan İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil Anık, Erge'nin ailesi ve yakınlarına baş sağlığı diledi.

Zanlının kısa sürede yakalanması dolayısıyla İl Emniyet Müdürlüğüne teşekkür eden Anık, "Kameranın bu olayda ne kadar önemli olduğu bir kez daha ortaya çıktı.

0X0 Turkiye Taksici Cinayetini Konusuyor Oguz Ergenin Olumunde Korkunc Detaylar 1706855665836

Tüm şoför arkadaşlarımıza da başsağlığı diliyorum. Gerekli tedbirler alınıyor. Tek temennimiz zanlının gerekli cezayı alması." diye konuştu.

Soruşturma sürüyor...

Editör: Bilge Güler