Türkiye'de para yırtarsanız yandınız! İşte dünyanın en ilginç yasakları

Telegraph gazetesi, Birleşik Krallık Dışişleri Bakanlığı'nın bildirisinden yola çıkarak, vatandaşlar seyahat ettikleri yerlerde de güvenli bir şekilde gezebilsin diye dünya üzerindeki çeşitli ülkelerden oldukça sıra dışı yasakları derledi.

Türkiye'de para yırtarsanız yandınız! İşte dünyanın en ilginç yasakları - Sayfa 1

Türkiye'de para yırtmak veya tahrip etmek yasak: Türk ulusuna, bayrağına veya parasına saygısızlık edecek şekilde hareketlerde bulunmak suç sayılıyor. Bu tür davranışlarda bulunduğunuz zaman, 6 ay ile 3 yıl arası hapis cezasına çarptırılabilirsiniz.

1 8
Türkiye'de para yırtarsanız yandınız! İşte dünyanın en ilginç yasakları - Sayfa 2

Birleşik Arap Emirlikleri'nde küfretmek yasak: Küfretmek ve küfür anlamına gelen çeşitli el hareketlerinde bulunmak Arap Emirlikleri'nde hiç hoş karşılanmıyor. Bu tür davranışlarda bulunan insanlar bazen hapse atılabiliyor veya sınır dışı edilebiliyorlar.

2 8
Türkiye'de para yırtarsanız yandınız! İşte dünyanın en ilginç yasakları - Sayfa 3

Japonya'da içinde Kodein maddesini barındıran ilaçları kullanmak veya bulundurmak yasak: İçinde Kodein bulunduran Vicks Inhaler ve bazı ağrı kesici türü ilaçları kullanmak veya yanınızda bulundurmak, Japonya hukukuna göre yasak. Bu tür ilaçlarla yakalandığınız takdirde sınır dışı edilebilir veya gözaltına alınabilirsiniz.

3 8
Türkiye'de para yırtarsanız yandınız! İşte dünyanın en ilginç yasakları - Sayfa 4

Fransa'da halka açık yüzme havuzlarında bol şort ve mayolar yasak: Fransa'da halka açık yüzme havuzlarına gitmeden önce tekrar düşünün. Bu havuzlara bol kesim şort mayo ile giderseniz içeri alınmamanız yüksek bir ihtimal.

4 8