Türkücü Ceylan kimdir, kaç yaşında? Sabah Sabah konuğu Ceylan gerçek ismi ne?

Türkücü Ceylan kimdir? gündemdeki sorulardan. Sabah Sabah programına konuk olan Ceylan hakkında detaylar merak ediliyor. Magazin gündemindeki yerini koruyan Ceylan gerçek ismi ne, kaç yaşında? programın ardından yoğun olarak araştırılıyor. Ceylan küçük yaşlardan beri birçok şarkısı ile hafızalara kazındı.

Google Haberlere Abone ol
Türkücü Ceylan kimdir, kaç yaşında? Sabah Sabah konuğu Ceylan gerçek ismi ne?
06.04.2021 11:32

Şarkıcı Ceylan kimdir sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Ceylan en son çektiği  klibindeki değişimi ile dikkatleri çekti. Geçtiğimiz günlerde yaptığı estetikler ile de gündeme gelen şarkıcı Ceylan'ın gerçek adı Ceylan Avcı olarak biliniyor. Demet ve Alişan'la Sabah Sabah programına konuk olan Türkücü Ceylan yeni albümünden ilk şarkıları seslendirdi. Peki Şarkıcı Ceylan kimdir, albümleri ve hayatı haberimizde...

TÜRKÜCÜ CEYLAN KİMDİR, GERÇEK İSMİ NE?

26 Haziran 1974 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelen Ceylan'ın ailesi Zaza asıllıdır ve aslen Tunceli kökenlidir. Tam adı Ceylan Avcı olan sevilen türkücü, babasının işi nedeniyle küçük yaşlarda müzik dünyasının içinde yer almaya başladı. Henüz 10 yaşında olduğu 1984 yılında şarkıcılık yapmaya başlayan Ceylan, o dönemde seslendirdiği eserlerle geniş kitleler tarafından tanındı. 

CEYLAN KİMDİR?

26 Haziran 1974 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelen Ceylan'ın ailesi aslen Tunceli kökenlidir. Tam adı Ceylan Avcı olan sevilen türkücü, babasının işi nedeniyle küçük yaşlarda müzik dünyasının içinde yer almaya başladı. Henüz 10 yaşında olduğu 1984 yılında şarkıcılık yapmaya başlayan Ceylan, o dönemde seslendirdiği eserlerle geniş kitleler tarafından tanındı.

Çocukluk yılları Almanya'da geçen Ceylan, 1983 yılında girdiği bir müzik yarışmasında birinciliği kazandı. 1984 yılında ailesi ile birlikte Türkiye’ye dönen Ceylan, 10 yaşındayken ilk albümünü yaptığında herkes onu küçük “Küçük Ceylan” olarak tanıdı. 1986 yılında çıkardığı üçüncü albümü "Seni Sevmeyen Ölsün" 1.300.000 satış rakamına ulaştı.

Kral TV tarafından 1999 yılı ve 2001 yılında iki kere En İyi Kadın THM sanatçısı seçilen Ceylan, 2005 yılında çıkardığı “Ah Gönlüm” albümü ile Mü-yap tarafından altın plak almaya hak kazandı. Sanatçı birçok albüm çıkarmış, birçok da sinema filminde rol almıştır.

1991 yılında Halasının oğlu Erhan Bozkurt ile Almanya'da evlenen Ceylan'ın ilk evliliği çok uzun sürmedi. Ceylan'ın bu evlilikten 1992 yılında dünyaya gelen "Melodi" adından bir kızı vardır. 2000 yılında İbrahim Tatlıses'in oğlu Ahmet Tatlı ile evlenen Ceylan'ın bu evliliği 2002 yılında bitti. Üçüncü evliliğini 2006 yılında türkücü Murat Kurşun ile yapan Ceylan'ın bu evliliği de 1 yıldan kısa sürdü. 20 Eylül 2011 tarihinde iş adamı Güncal Tanören ile dünya evine giren Ceylan'ın bu evliliği 2012 yılında noktalandı.

CEYLAN'IN ALBÜMLERİNDEN BAZILARI

Yaktı Beni (1984, Şah Plak)

Kaderin Tuzakları (1985, Şah Plak)

Seni Sevmeyen Ölsün (1986,Şah Plak)

Bırakmam Seni (1987,Şah Plak)

Sev Beni Seveyin Seni (1988, Şah Plak)

Vallah - Hep Ezildim (1989, Şah Plak)

Yorumlar