Twitter'da 'mavi tik' nasıl alınır? Twitter'da 'mavi tik' alma yöntemi: Tüm kullanıcılara açıldı

Sosyal medya sitesi Twitter, "Mavi Tik" alma özelliğini bütün kullanıcıları için açtı. Twitter kullanıcısı herkes mavi tik için başvurusu yapabilecek. Birçok kullanıcısı Twitter'da 'mavi tik' nasıl alınır? sorusuna cevap arıyor.

Google Haberlere Abone ol
Twitter'da 'mavi tik' nasıl alınır? Twitter'da 'mavi tik' alma yöntemi: Tüm kullanıcılara açıldı
21.05.2021 10:32

Sosyal medya devi Twitter, 'mavi tik' uygulamasını yeniden faaliyete geçiriyor. Dünya genelinde milyonlarca kullanıcısı Twitter, yaklaşık 4 yıl önce askıya aldığı mavi tik programını şimdi bütün kullanıcılar için açtı.

Geçtiğimiz günlerde yeniden bu programın başlayacağını duyuran Twitter, detayları paylaştı. Yeni ve güncellenmiş sistem sayesinde kullanıcılar kolaylıkla başvurularını tamamlayıp profillerinin yanına mavi tiklerini alabilecekler.

Twitter'da profilinizde mavi tikinizin olması yaptığınız iş yada etkinlikler tarafından tanınan ve bilinen birisi olduğunuzu belirtmektedir. Genelde müzisyenler, politikacılar, içerik üreticileri gibi işlerinde popüler insanlarda bu mavi tikler bulunmakta.

MAVİ TIK NASIL ALINIR?

Telefon numarası ile e-posta hesabı onaylanmış ve aktif bir Twitter hesabına sahip olmak ve Twitter'ın size sunduğu kategorilerden birisine ait olmak. Bu kategoriler; gazetecilik, marka, hükümet, yetkililer, aktivistler ve diğer kategoriler olarak geçiyor. Diğer kategorisi daha çok spor ile tanınan yada eğlence sektöründeki insanları kapsıyor. Eğer hesabınız temel yeterlilikleri karşılıyorsa, ayarlar sekmesinde Hesap bölümünde başvuru sekmesini görebilirsiniz. Buradaki formu doldurmanız ve gerekli olan kimlik bilgileri gibi bilgileri vermeniz gerekmekte.

Yorumlar