Üç buçuk atan siyaset tarzı

Teröristbaşı Öcalan yakalanıp Türkiye’ye getirildiğinde ilk sorgusunda nasıl üç buçuk atıp “Gençliğimde Ülkü Ocakları üyesiydim” dediyse...

Günün Başyazısı
Haber Girişi:
Son Güncelleme:
Google Haberlere Abone ol
Üç buçuk atan siyaset tarzı

Yıldıray Çiçek / TÜRKGÜN

Teröristbaşı Öcalan yakalanıp Türkiye’ye getirildiğinde ilk sorgusunda nasıl üç buçuk atıp “Gençliğimde Ülkü Ocakları üyesiydim” dediyse, Kemal Kılıçdaroğlu da siyasette köşeye sıkışmışlığından üç buçuk atarak "Eğer benim bildiğim ülkücülük vatanseverlikse, bayrak severlikse bir numaralı ülkücü, milliyetçi benim” nutukları atmaya başlamıştır. Terör örgütü PKK’nın elebaşı Öcalan ile CHP’yi PKK’nın siyasi karargâhı haline getiren Kılıçdaroğlu arasında ne fark vardır? Her ikisi de devrimci, komünist ideolojiyle beyin ve karakterlerini şekillendirmişken, Ülkücülük neyin nesi ki? Neyse ağzımı bozmayayım!

Kemal Kılıçdaroğlu’nun karşısına siyaset figüranlarını alıp “Bir numaralı ülkücü, milliyetçi benim” nutuklarını attığı gün partisinin yöneticileri de, PKK’nın televizyon kanalında “Türk askeri kimyasal silah kullanıyor” iftirasına destek açıklamaları yaptığı için gözaltına alınan (TTB) Başkanı Şebnem Korur Fincancı’ya sahip çıkıyor, CHP’li Belediyelerden de PKK’lılar gözaltına alınmaya devam ediyordu.

Bir numaralı ülkücü, milliyetçi benim” diyerek aklını ve karakterini sorgulatan Kemal Kılıçaroğlu niçin ömrünü PKK propagandası yapmaya adamış (TTB) Başkanı Şebnem Korur Fincancı’ya sahip çıkmaktadır?

Ülkücü-milliyetçi sıfatını kullanarak CHP’de menfaat kovalayan şeref yoksunları, Kemal Kılıçdaroğlu bu nutukları attığı esnada niçin bu soruyu ona soramamışlardır?

CHP artık şüpheye mahal bırakmayacak şekilde terör örgütü PKK’nın siyasal avukatı ve karargâhı haline gelmiştir. Kemal Kılıçdaroğlu “Bir numaralı ülkücü, milliyetçi benim” nutukları atarak kendini komedyen durumuna soksa da CHP’nin tartışılmaz gerçeği budur.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk "Dünyanın hiçbir ordusunda yüreği seninkinden daha temiz ve daha sağlam bir askere rast gelinmemiştir.(1921)" diyecek ama onun miras bıraktığı CHP’nin günümüz yöneticileri Türk Ordusu’na iftira atan alçaklara sahip çıkacak…

Kirli diline kutsal Ülkücü kavramını alan Kemal Kılıçdaroğlu niçin PKK propagandası yapan(TTB) Başkanı Şebnem Korur Fincancı’ya, kendi milletvekili Sezgin Tanrıkulu’na bir tepki gösteremiyor?

Niçin onlara sahip çıkan Canan Kaftancıoğlu’na, Özgür Özel’e bir tepki gösteremiyor? Niye olacak, çünkü kendi de aynı onlar gibi düşünüyor.

Tüm Türkiye gözaltına alınan (TTB) Başkanı Şebnem Korur Fincancı’ya öfke kusarken, CHP’nin Grup Başkanvekili Özgür Özel Hoşunuza giden konular konuşulabilince değil en aykırı en rahatsız edici görüşler özgürce konuşulabilince buna ifade özgürlüğü diyoruz” diye Türk Ordusu’na atılan iftiraya sahip çıkıyorsa siz CHP olarak ihanetin lağım çukuruna düşmüşsünüz demektir.

CHP bu rezaletleri başka hiçbir döneminde yaşatmamıştı. Kemal Kılıçdaroğlu tüm bu rezaletlerin mimarıdır. Özellikle 2014 yılından itibaren CHP Atatürk’ün izinden gidenlerin değil, terör örgütlerinin yolundan gidenlerin elindedir.

Kemal Kılıçdaroğlu başkalarının ideolojik kimliğine konarak kendini maskara etmek yerine CHP’lilere Atatürk’ün mirası bu partiyi nasıl terör örgütlerinin yuvasına çevirdiğinin hesabını vermelidir.

Kemal Kılıçdaroğlu öyle böyle bir gün bu ihanetlerinin hesabını verecektir. Hakkındaki fezlekeler bunun işaretidir.

Kemal Kılıçdaroğlu sen hiç aynada kendine bakmıyor musun? Senden ne milliyetçi, ne Ülkücü, ne vatansever, ne Ulusalcı olur. Terörist Demirtaş’a şeref madalyası takandan, HDP ile ittifak yapandan ne olacağını ben çok iyi biliyorum da, senin o basit mahkeme tehditlerinle uğraşmamak adına burada söylemiyorum. Ama emin ol Ülkücüler ne demek istediğimi çok iyi anladı… Ha bu arada siyasi bir şizofren gibi davranmayı da bırak…

“Ben Devrimci, Dersimli Kemal’im” diyordun.

Orada kal…

Yorumlar