Uğur Arslan kimdir, evli mi nereli? Şarkılar Bizi Söyler konuğu Uğur Arslan eşi kim, şarkıları neler

Ünlü müzisyen ve sunucu Uğur Arslan hakkında detaylar zaman zaman merak ediliyor. Televizyonda birçok programda sunuculuk yapan Uğur Arslan aynı zamanda milyonlarca dinleyiciye ulaşan şarkılara da imza atmıştır. Peki Uğur Arslan kimdir, nereli evli mi? Uğur Arslan eşi kimdir, şarkıları neler kaç yaşında? İşte sanatçı hakkında detaylar...

Magazin
Haber Girişi:
Son Güncelleme:
Google Haberlere Abone ol
Uğur Arslan kimdir, evli mi nereli? Şarkılar Bizi Söyler konuğu Uğur Arslan eşi kim, şarkıları neler

Ünlü müzisyen ve sunucu Uğur Arslan 3 Ağustos 1972 tarihinde dünyaya geldi. Birçok programda sunuculuk yapan ve son zamanlarda programlara konuk olan Uğur Arslan Amerika'da New York Film Akademisi'nde yönetmenlik eğitimi de görmüştür. Peki Uğur Arslan kimdir, kaç yaşında nereli? Uğur Arslan eşi kim şarkıları neler? 

UĞUR ARSLAN KİMDİR, KAÇ YAŞINDA, NERELİ? 

Uğur Arslan, 3 Ağustos 1972 tarihinde İstanbul’da Karagümrük'de dünyaya geldi. İlkokuldan itibaren tiyatro ve sahneyle iç içedir. İlköğrenimini İstanbul Karagümrük “Muallim Naci” İlköğretim Okulu'nda yaptı. Lise eğitimini Orta Doğu Koleji'nde tamamladı. İstanbul Üniversitesi Sakarya Kampüsü Makine Meslek Yüksek Okulu'ndan mezun oldu.

Uğur Arslan2

Üniversiteden sonra işe girdiği fabrikadan 2 ayda ayrılarak lise yıllarındaki sunuculuk ve spikerlik idealini gerçekleştirmek için Ak Radyo'da program sunuculuğu yapmaya başladı. Bir yıl sonrada Kanal 7 televizyonunda sunuculuk ve sonrasında program yapımcılığına başladı. Bir yıl sunuculuk, spikerlik eğitimini aldıktan sonra Amerika'da New York Film Akademisi'nde yönetmenlik eğitimi gördü. 1999 yılında Askerliğini İzmir Narlıdere'de yaptı. Uğur Arslan daha çok yazdığı ve seslendirdiği şiirleriyle tanındı. Kanal 7'de yayınlanan, sosyal yardım içerikli Deniz Feneri adlı TV programını sunmaya başladı. Eski sinema oyuncusu İbrahim Uğurlu ile birlikte sunduğu program kısa sürede büyük ilgi görünce 1998 yılında aynı isimde "Deniz Feneri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği"ni kurarak Yönetim Kurulu Başkanlı'ğını yaptı. 2002 yılında başkanlığı devrederek onursal başkan olarak devam etti. Deniz Feneri davasından ifadesi alındı ve serbest bırakıldı.

Uğur Arslan2

TGRT'de Yol Hikâyeleri isimli programı sundu. 2006 yılında Uğur Arslan’ın çok sevilen şiirinden yola çıkılarak Osman Yağmurdereli’in yapımcılığında senaryolaştırmasının ardından sonra Hilal Saral yönetmenliğinde çekilen “Karagümrük Yanıyor” adlı dizi filmde oyuncular; Uğur Arslan, Sinem Öztufan, Özlem Yılmaz, Mesut Akusta, Kamil Sönmez gibi oyuncular olmuştur.
2008 yılından 2013 yılına kadar FOX kanalının evlendirme programı “Su Gibi” adlı programını Songül Karlı ile birlikte sundu. “Karagümrük Yanıyor” adında TV dizisi yaptı. 2013 yılında FOX kanalında Mucize Hayatlar isimli programı sundu.

Lise yıllarından itibaren yazdığı şiirlerini, ilki 2000 yılında olmak üzere 3 şiir kitabında topladı.
Amerika’da aldığı eğitim ve televizyonlardaki tecrübesiyle “Uğur Müzik, Film ve Yayıncılık” firmasını 2002 yılında kurdu.

UĞUR ARSLAN EVLİ Mİ?

Ünlü sunucu Uğur Arslan, 2002 yılında Seçil arslan ile hayatını birleştirdi. Çifti bu evlilikten bir kız bir erkek evladı bulunmaktadır.

UĞUR ARSLAN'IN EŞİ SEÇİL ARSLAN KİMDİR?

Bir döneme şiirleri ve Karagümrük şiirinin diziye çevrilmesiyle tanınmaya başlayan Uğur Arslan'ın eşi Seçil Arslan'dır.

Uğur Arslan2

UĞUR ARSLAN'IN KİTAPLARI

1999 - Deniz Feneri Gerçek Hayattan Kesitler
2009 - Vefa
2013 - Aşkın Kanununu Yazsam Yeniden

UĞUR ARSLAN'IN ROL ALDIĞI FİLM VE DİZİLER

2013 - Mucize Hayatlar (Sunucu)(Tv Programı)
2011 - Sen Değilim (Şahin)(Kısa Film)
2010 - Yasemince (Kendisi)(TV Dizisi)
2006 - Karagümrük Yanıyor (Ramazan)(TV Dizisi)

Yorumlar