Ülkede durum içler acısı: Fransızlar tekme tokat birbirine girdi

Koronavirüsün hızla yayıldığı Fransa'da halk birbirine düştü. Stokların bitmesinden korkan Fransızlar kalan ürünleri kapabilmek için marketlerde tekme tokat kavga etmeye başladı.

Ülkede durum içler acısı: Fransızlar tekme tokat birbirine girdi
21.03.2020 00:40

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve küresel bir salgına dönüşen ölümcül koronavirüs Avrupa'yı da vurdu. İtalya, İspanya ve Fransa gibi ülkelerde virüs nedeniyle ölenlerin sayısı korkunç rakamlara ulaşırken insanlar ürün bulamaz hale geldi.

 

Birbirlerine girdiler
Fransa'da 10 bin 995 kişide görülen virüs nedeniyle şu ana kadar 372 kişi hayatını kaybetti. Yetkililer zorunlu olmadıkça dışarı çıkmama uyarısı yaparken stokların tükenmesinden korkan Fransızlar marketlere ve mağazalara akın ederek rafları boşalttı. Ürün almak için dükkanların önünde izdiham oluşturan insanlar adeta birbirini ezdi.

Paris kentinde kaydedilen bir görüntü ise yaşanan durumun vehametini gözler önüne serdi. Görüntülerde kalan ürünleri almak isteyen Fransızların tekme tokat birbirlerine girdiği görüldü.

Her yer kapatıldı
Salgının hızla yayıldığı Fransa'da tüm okul, kafe, restoran, bar, gece kulübü, sinema ve ticari iş yerlerinin kapatılmasına, sadece market, eczane, banka ve benzin istasyonlarının açık bırakılmasına karar verilmişti.

 

 

Yorumlar