ÜLKÜ OCAKLARI EĞİTİM VERİRKEN, SAVUNDUĞUN PKK’LILAR NE VERİYOR?

Halk TV gibi ideolojik saplantılı, takıntılı televizyon kanallarında siyasi/ekonomik konularda yorum yapan, aynı ideolojik çizgideki Birgün gazetesinde yazarlık yapan Ozan Gündoğdu isminde “Arkadaşını söyle, kim olduğunu söyleyeyim” diye tarif edeceğimiz Barış Terkoğlu, Barış Pehlivan, Murat Ağırel, Timur Soykan familyasından birisi var. Şimdi de FOX TV de program yapmaya başlamış…

Anlaşılan FOX TV’yi de Halk TV gibi iyice ideolojik saplantılarını tatmin edecekleri bir medya kuruluşu haline getirecekler. FOX TV bünyesinde zaten böyle bir alan olmasa idi, Ozan Gündoğdu gibi radikal solcu oraya nasıl nüfus edecekti ki? Atalar zamanında “Ayağın sığmayacağı yere baş sokulmaz.” demişler… Demek ki Ozan Gündoğdu’nun ayağı FOX TV’ye sığdı ki, başını da sokmuş…

Fakat Ozan Gündoğdu’nun zehirli diliyle, ideolojik saplantılı aklı birleşince baltayı taşa vurdu. Daha magazinsel bir yayın politikası olan FOX TV, radikal solun etnik-mezhepsel fitnesinin eline düştüğünü Ozan Gündoğdu’nun programda söylediği şu sözlerle ispatlanmış oldu:

“Çocuğun dayısını Maraş’ta katletmişler, 40 yıl sonra dayısı katledilen çocuğa okulda bozkurt işareti yaptırıyorlar. Babanın siniri bozuk, okula göndermem çocuğu diyor. Anne ağlayarak beni arıyor. Ben de Ülkü Ocakları’nın bir devlet okulunda çocuklarla ne işi var diyorum. Özel okulları böyle böyle büyütüyorsunuz diyorum. Eğer kaldıysa makul bir ülkücü dediğime hak verir. Fakat memlekette makulü ara ki bulasın…”

Şu cümlelere bakan da devrimci artığı Ozan Gündoğdu’nun apolitik biri olduğunu sanır. FOX TV ekranlarından 1980 öncesi gerçekleşen talihsiz olayları kaşıyarak Ülkücüleri Alevi düşmanı gösteren Ozan Gündoğdu, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı’nın misyonuna uygun çalışmalarından rahatsız ama ne hikmetse on binlerce insanı öldüren PKK’lı teröristlere karşı oldukça sevgi ve merhamet saçan birisi… (Bunun örneklerini vereceğiz)

Ülkü Ocakları, okullarda öğrencilere uyuşturucu mu dağıtmış, silah mı dağıtmış, kötü bir alışkanlık yolu mu açmış, çocukları kaçırıp organ mafyasına mı teslim etmiş?

Ülkü Ocakları geliştirdiği bilimsel eğitim sistemiyle olsun, geliştirdiği eğitime yardımcı kaynaklarıyla olsun çocukların okul hayatına başarı katmayı ana hedef haline getirmiştir. Mesela ÜOUZEM adını verdikleri Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Uzaktan Eğitim Merkezi sistemiyle içini “Dijital Sınıf, Sınav Deneyimi,4K Ders Videoları, Animasyon Eğitimler, Yapay Destekli Sınav Karnesi, İstatistik Veriler ve Takvim” başlıklarıyla zenginleştirdikleri bu uygulama ile çocuklara kazandırılmaya çalışılan bu eğitim gayreti Ozan Gündoğdu için bir şey ifade etmez mi?

Daha daha Bilgi Akını, Perma Kültür, Odak2023, Üniversite Tercih Robotu, Ekran Bağımlılığı, Ocak’ta Bul, Deneme Sınavları, Bilgi Ocak’ta, Sınavlarda Zaman Kazan gibi vb. uygulamalar ile çocukların, gençlerin okul ve yaşam hayatına dokunan eğitim/öğretim üretimleri acaba Ozan Gündoğdu’nun hiç dikkatini çeker mi?

Çocuğun dayısını Maraş’ta katletmişler de çocuk bozkurt yapmış da annesi ağlamış da… Bu hikâyeleri geç Ozan Gündoğdu…

Sözde insan hayatına bu kadar değer veriyorsun da niçin on binlerce insanımızın katili, binlerce askerimizi, polisimizi şehit eden terör örgütü PKK’nın azılı mensubu Selahattin Demirtaş’a şu methiyeleri diziyorsun?

*Bu kişinin cezaevinde tutulması sevin ya da sevmeyin, tüm muhaliflere gösterilen bir sopadır. Ben de hükümete muhalifim, cezaevini de bilirim. Demirtaş'ın mahpusluğu ahlaken ayıp, dinen günah, hukuken kanunsuzdur.

*Demirtaş’ın dışarıda olması halinde bu seçime nasıl etki edeceği ortada. O halde neden cezaevinde olduğu da ortada… İnkârcılar inkâr etsin, hakikat bu. Ne derlerse desinler bir nefret objesi haline getirilemiyor. Bunca saldırı karşısında cezaevinden mizahın gücünü kullanıyor.

*Salonda okunan Mesajlar içinde en yüksek reaksiyonu Selahaddin Demirtaş’ın mesajı aldı. Demirtaş, hapisten çıkmasıyla birlikte çok açık ki Türkiye’nin siyasi yelpazesinin en önemli figürlerinden biri olacak.

*Demirtaş’ın farkı bu. Şöyle diyor kendisi: “Halkımıza, tüm Türkiye toplumuna sözümüz olsun, biz de kendi hatalarımızla yüzleşecek ve hep birlikte helalleşeceğiz.”

Hendek-Çukur olaylarında PKK’lı teröristleri "Alnından değil, ellerinden öpüyorum" sözleriyle azmettirip 793 askerimizi, polisimizi şehit ettiren azmettirici katil bu senin övdüğün PKK’lı Selahattin Demirtaş değil mi?

PKK’lıların ölüsüne-dirisine sahip çıkacağız” diyen o değil mi?

“Biz PKK’yı silahlı halk hareketi olarak tanımlıyoruz. 1990’dan bu yana kurulmuş hiçbir partimiz PKK’yı terör örgütü olarak tanımlamadı” diyen o değil mi?

“PKK’lının cenazesine katılmayan HDP milletvekiline soruşturma açtırırım” diyen o değil mi?

On binlerce insana ölüm kusan PKK’lı teröristlere sahip çık, onları öv ama içeriğinde sadece eğitim faaliyeti olan Ülkü Ocakları’nın çalışmalarını getir 1980 öncesi Kahramanmaraş’ta yaşanan talihsiz ve meçhul olaylara bağla… Ozan Gündoğdu sendeki nasıl bir karakter ve akıl seviyesi?

Ben de 1997-2000 yılları arasında Kayseri Ülkü Ocakları ve 2000-2003 yılları arasında da Ülkü Ocakları Genel Merkezi’nde Ortaöğretim sorumlusu olarak görev yaptım. O günlerden de bilirim. Ülkü Ocakları’nın eğitim ve öğretim odaklı her faaliyetleri çocuğunu ocağa getiren ya da çocuğu ocağa gelen her aileyi memnun eder ve o aileler bu faaliyetleri takdirle karşılar. Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Sayın Ahmet Yiğit Yıldırım ve yönetim kadrosu da çağın teknolojisini kuşanarak bilimsel eğitim faaliyetleriyle gençleri, çocukları ve onların ailelerini memnun etmektedir.

Ozan Gündoğdu, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı’nın eğitici-öğretici faaliyetlerinden rahatsız oluyor da aynı FOX TV ekranlarından PKK DEM’liği aracılığıyla dağa kaçırılan, uyuşturucuya alıştırılan, terörist yapılan çocuklar için niçin bir eleştiri dile getiremiyor?

PKK’lılar Ozan Gündoğdu’nun ideolojik yoldaşı olduğu için mi?

PKK’lıları ideolojik takıntılarında kendi ailesinden gördüğü için mi? Azılı bir PKK’lı terörist olan Selahattin Demirtaş’ı böyle öven birinin ideolojik ailesi elbette bunlardan oluşur.

PKK’lılara demokrasi, özgürlük kavramlarıyla sahip çıkacaksın ama çocuklara eğitim alanında katkı sunan Ülkü Ocaklarına etnik-mezhep fitnesi yaratarak düşmanlık yapacaksın.

Ozan Gündoğdu gibiler ne yaparsa yapsın Ülkü Ocakları’nın çocuklara ve gençlere sağladığı eğitim katkısı sürecektir. Tarihini, atasını, kültürünü, dinini, bayrağını bilen ve seven nesiller yetişmeye devam edecek. Bilimle, ilimle kuşatılmış, donatılmış gençler Türkiye’nin geleceğinde her daim var olacaktır.

Ozan Gündoğdu gibilerin hayata geçiremeyeceği bir fitnede “Ülkücüler ve Alevi inanıştaki insanlarımız arasında” düşmanlık zeminidir. Türk milliyetçilerinin Lideri Devlet Bahçeli, Alevi kardeşlerimize her daim kucaklayıcı, birliği ve beraberliği tesis eden bir muhabbete iken, kim o düşmanlığı yaratabilir? İdeolojik saplantılı ve takıntılı Ozan Gündoğdu gibiler sinek vızıltısı bile değildir.

Ülkücülerin Alevi’lere bakışını Ülkücü-Milliyetçi şairimiz merhum Niyazi Yıldırım GENÇOSMANOĞLU dizelerinde ne güzel ifade ediyor:

“Aynı mayadan yoğrulan,

 Türk, Türkmen diye çağrılan,

Aynı kıbleye doğrulan

Secdeye konulan bir baş

Alevî, Sünnî, Kızılbaş...

Dedemiz bir, torunlarız,

Dün, bugün ve yarınlarız,

Yüceleriz, derinleriz

Yunus Emre, Hacı Bektaş,

Alevî, Sünnî, Kızılbaş...

Öz kardaşlar olmaz dargın

Dargın olsa, düşer yorgun

Haykır gece, gündüz, her gün:

Bir temel, bir duvar, bir taş

 Alevî, Sünnî, Kızılbaş...”

***

“Hz. Ali manevi büyüğümüz. Cemevi hayatımızın vazgeçilmez gerçeğidir. Bizim gönlümüzde herkese yer vardır. Kardeşlik ruhumuz sarsılırsa bunun geri dönüşü mümkün değildir. Türk milleti yapay ayrımlara fırsat vermeyecektir.” diyen MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin evlatlarını kim Alevi düşmanı olarak gösterebilir? 

Nevşehir Hacı Bektaş’taki 6 dönüm arazisini Horasan Erenleri Federasyonu’na hibe eden ve “Horasan Erenleri Cemevi” yapılması için çalışmaları başlatan MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin evlatlarını etnik-mezhepsel kavgalar içine çekmeye çalışan herkes haddini bilsin. En başta da böyle bir algıya soyunan Ozan Gündoğdu’nun bilmesinde fayda vardır. Ozan Gündoğdu ideolojik takıntılarını ve saplantılarını git de Kandil’de tatmin et. Çok sevdiğin PKK’lı Selahattin Demirtaş’ın kardeşi Nurettin Demirtaş seninle Kandil’de çok güzel ilgilenecektir. Hadi Ozan’ım durma Kandil yolu seni gözler…