Umut Akyürek kimdir? Umut Akyürek kaç yaşında, mesleği ne?

Umut Akyürek kimdir? Umut Akyürek kaç yaşında, mesleği ne? soruları bir anda gündeme gelince pek çok vatandaş Umut Akyürek hakkında araştırma yapmaya başladı. Türk Sanat Müziği'nin sevilen isimlerinden olan Umut Akyürek yakalandığı hastalık nedeniyle gündeme gelmişti. Peki, Umut Akyürek kimdir? Umut Akyürek kaç yaşında, mesleği ne? İşte ayrıntılar...

Umut Akyürek kimdir? Umut Akyürek kaç yaşında, mesleği ne?
10.06.2019 14:53

Umut Akyürek kimdir? Umut Akyürek kaç yaşında, mesleği ne? İnternet ortamında en çok merak edilen konular arasında geliyor. Gönüllere hitap eden sesi ve şarkılarıyla, kalplerde taht kuran Umut Akyürek, vatandaşlar tarafından yoğun bir şekilde araştırılıyor. Aslen Ankaralı olan Akyürek, evli ve 15 yaşında bir kız çocuk annesi. İşte, Umut Akyürek hakkında merak edilenler.

Umut Akyürek kimdir? Umut Akyürek kaç yaşında, mesleği ne?

Türk Sanat Müziği sanatçısı Umut Akyürek 12 Temmuz 1973 Ankara'da dünyaya geldi. Leblebi Tozu ve Yaşamak Güzel Şey filmlerinde rol olan Fulden Akyürek ile kardeştir. İlköğretim ve Ortaokul eğitimini Sakarya'da tamamladı. İlk ve orta öğrenimini Sakarya’da tamamlayan sanatçı, İstanbul Teknik Üniversitesi, Devlet Konservatuarı mezunudur. 1989 senesinde Erol Sayan yönetiminde sürdürülen İzmit Musiki Derneği'ne başlamışıyla kariyeri için önemli bir adım attı.

1990 senesinde TRT amatör ses yarışmasına katıldı ve yarışmada 3. oldu. Sonraki sene ise İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Ses Bölümü'ne girdi. Umut Akyürek, kendisi gibi sanatçı olan sevgilisi Oktay Ertuğrul ile 2004 yılında nikah masasına oturdu, çift 2005 yılında kızları Melek Bal'ı kucaklarına aldı.

Umut Akyürek'İn hastalığı nedir?

Yüz bölgesinde dayanılmaz ağrılar çeken ve kullandığı ilaçlardan fayda göremeyen Türk Sanat Müziği sanatçısı Umut Akyürek'e, ‘delirten hastalık’ veya ‘intihar hastalığı’ olarak da bilinen 'trigeminal nevralji' (ani yüz ağrısı) teşhisi konulmuştu.

Yorumlar