Ünlü markadan kullanıcılarına kötü haber: Desteği kesiyor!

Bir dönemin en popüler akıllı telefon markası olan BlackBerry’den kullanıcılarına kötü haber geldi. Şirketten yapılan açıklamada, firma kendi işletim sistemini kullanan cihazlara destek vermeyi sonlandırdığını duyurdu.

Ünlü markadan kullanıcılarına kötü haber: Desteği kesiyor! - Sayfa 1

22 yıl önce çıkardığı ilk akıllı telefonla hafızalara kazınan Kanadalı telefon firması BlackBerry, bugün itibarıyla kullanıcıların arama, mesajlaşma, veri kullanımı ve acil aramalar yapamayacağını bildirdi.

Ünlü markadan kullanıcılarına kötü haber: Desteği kesiyor! - Sayfa 2

Bugün itibarıyla BlackBerry 7.1 ve önceki sürümleri, BlackBerry 10 yazılımı ve BlackBerry OS 2.1 ve önceki sürümleri ile çalışan tüm cihazlara desteğin sona ereceğini belirten firma, bu işletim sistemini kullanan telefonlardan arama, mesajlaşma, veri kullanımı ve acil aramalar yapılamayacağını duyurdu.


Ünlü markadan kullanıcılarına kötü haber: Desteği kesiyor! - Sayfa 3

BlackBerry duyurusunda WiFi ve mobil verilerin de güvenilmez hale gelebileceğini ve BlackBerry Link, BlackBerry Desktop Manager, BlackBerry World, BlackBerry Protect, BlackBerry Messenger ve BlackBerry Blend gibi uygulamaların da 'sınırlı işlevselliğe sahip olacağını' bildirdi.


Ünlü markadan kullanıcılarına kötü haber: Desteği kesiyor! - Sayfa 4

KISA SÜREDE POPÜLER OLMUŞTU

İlk olarak 2000 yılında piyasaya çıkan Blackberry, akıllı telefon kullanıcılarının kolayca e-posta göndermesine olanak sağladığı için kısa süre içerisinde profesyoneller arasında popüler oldu.