Jorge Jesus’u ilk kez bir golden sonra bu kadar sevinirken gördük. Demek o da gerilmiş, son haftalarda. Patlama yaptı, Portekizli hoca ve takımı. Yalnız Valencia’nin attığı ikinci gole de sevinmemek mümkün değil. Hem hazırlanış, hem de vuruş mükemmel, jeneriklik bir gol oldu. Hem genel performansı, hem de Valencia’ya attırdığı golle Fenerbahçe’de, Ferdi yine yıldızlaştı.

Nazar değmesin, adam nereye koyarsan oynuyor, koridorunda hiç durmuyor. Bir bakıyorsun atak kesiyor, bir bakıyorsun, takımı hücuma kaldırıyor. Ferdi, Ferdi, her yerde Ferdi. Helal olsun Türk futbolunun geleceği Ferdi’ye.

Fenerbahçe, defansın bir anlık gafletinden dolayı ilk golü yemesine rağmen maçı hiç bırakmadı. Mücadele etti, ayağa pas yaptı, rakibini yordu, sonuca gitti. Bir de Arda Güler faktörü vardı, Sarı Lacivertli takımda.

Üçüncü golden önce yaptığı aşırtma vuruş akıl işiydi. Alex’i hatırlattı genç futbolcu. İşte bu akıl işleri nedeniyle tribünler seviyor ve oynamasını istiyor Arda’nın. Bu maçta anlamıştır Mr. Jorge Jesus, herhalde.

Valenci’ya attığı gollerle takımını sırtlıyor, maçlara damga vuruyor. Dün de 4’ledi ve gol krallığı yarışında arayı açmaya başladı.