İstanbul Valisi Davut Gül, Bir Çocuk Bir Dilek” projesi kapsamında şehirde yaşayan yetim ve öksüz çocuklara mektup yazarak yerine gelmesini arzuladıkları isteklerini kendilerine bildirmelerini istedi.

Vali Gül tarafından yapılan açıklama şu şekilde;

Sevgili kardeşim;

Bu mektubu İstanbul Valisi olarak değil, hizmetkârı olmaktan bahtiyarlık duyduğum bu kadim toprakların bir ferdi, bir ağabeyiniz olarak yazıyorum.

Sevgi, şefkat ve merhamet; mensubu olduğumuz medeniyetin temel değeridir. Senin o tertemiz yüzünde umut dolu bir tebessüme vesile olabilmek, bizim için en kıymetli kazançtır.

En büyük amacımız, bizlere emanet olan siz evlatlarımızı toprağına, vatanına, insanlığa faydalı bireyler olarak yetiştirmektir.

Çünkü Sayın Cumhurbaşkanı’mızın liderliğinde başlatılan Türkiye Yüzyılı ve Büyük Türkiye hedeflerimizi sizler gerçekleştireceksiniz.

Bu sebeple mektubuma; “Gerçekleştirebileceğimiz hayalin, isteğin nedir?” sorusunun cevabı olarak üç dileğini yazmanı istiyorum. Cumhuriyetimizin 100. yılında İstanbul Valiliği olarak “keşke olsa” dediğiniz bir dileğini yerine getirmek, mutluluğuna vesile olmak en büyük arzumuzdur. Hayırseverlerimizin de desteği ile dileklerinizi yerine getirmeyi dört gözle bekliyoruz.

Kardeşim;

Anne ve babanın yeri asla doldurulamaz. Ama şunu biliyoruz ki hepimizin muhakkak mahzun bir tarafı var ve unutmayalım ki mahzunluk mutlulukların paylaşılmasıyla azalır. Sizler, milletimize ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne emanetsiniz.

Bakan Fidan'dan Gazze diplomasisi... Kanada Başbakanı ile görüştü Bakan Fidan'dan Gazze diplomasisi... Kanada Başbakanı ile görüştü

Bu duygularla, başarı ve sağlıklı bir eğitim öğretim yılı geçirmeni diliyor, gözlerinden öpüyorum.

Not: Lütfen bu mektuba isteğiniz olan 3 dileğinizi yazıp, 2 gün içerisinde mektubu size getiren görevlilerimize teslim ediniz.

                                                                                                             

                                                                    Davut GÜL

İstanbul Valisi