Valilik açıkladı! İstanbul için yeni kararlar

İstanbul İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi tarafından alınan karara göre, 09.00-19.00 saatleri arasında halı saha ve yüzme havuzları çalışabilecek.

Google Haberlere Abone ol
Valilik açıkladı! İstanbul için yeni kararlar
30.03.2021 19:18

İstanbul İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi tarafından alınan karara göre; HES koduyla birlikte seyirci-refakatçi-misafir alınmaması kaydıyla 09.00-19.00 saatleri arasında halı saha ve yüzme havuzları çalışabilecek. Yüzde 50 kapasite sınırına uymak ve HES kodu sorgulaması yapmak kaydıyla internet kafe/salonu, bilardo salonu, lunapark, hamam, sauna, masaj salonu gibi işletmeler de 07:00-19:00 saatleri arasında faaliyette bulunabilecek.
Koronavirüs önlemleri kapsamında kapatılan İstanbul'daki halı saha ve yüzme havuzları faaliyetlerine devam edebilecek.

İstanbul İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi tarafından yapılan açıklama şöyle;

"İlimizde daha önce faaliyeti durdurulan halı saha, yüzme havuzu vb. tesislerin girişlerde HES kodu kullanılması ve seyirci/refakatçi/misafir alınmaması kaydıyla 09:00-19:00 saatleri arasında çalışabilmelerine ve internet kafe/salonu, bilardo salonu, lunapark, hamam, sauna, masaj salonu gibi yerler için süregelen uygulamaya uygun şekilde? ilimizde yüzde 50 kapasite sınırına uymak ve HES kodu sorgulaması yapmak kaydıyla 07:00-19:00 saatleri arasında faaliyette bulunabilmelerine karar verilmiştir'' ifadelerine yer verildi.

Öte yandan dün açıklanan Türkiye'nin ikinci corona virüs risk haritasında İstanbul'un, 'kırmızı' yani çok yüksek riskli il kategorisinde yer aldığı görülmüştü.

Yorumlar