Galatasaray, aynı taktik, az süre alan oyuncularıyla başladı Teksüt Bandırmaspor maçına. Yeni transfer Vinicus’un ilk kez forma giydiği maçta, bazı isimler de görücüdeydi.

 Sarı kırmızılıların Fulham’dan kiraladığı Brezilyalı santrfor, ilk maçında ağır kaldı. Ceza alanı üzerinde duvar olarak arkadaşlarına yol açma çabası artısıydı. Bu maça özel kaptan çıkan Berkan, stoperde Sanchez’in ikilisi olarak sahada yer aldı. İşin çoğunu Kolombiyalıya bıraktı. Genç Eyüp Can, duran topları kullanmanın dışında, Ndombele ile orta saha organizasyonunda sorumluluk üstlendi. Teknik direktör Okan Buruk, Halil Dervişoğlu’na sezon sonunda futbolu bırakma planları yapan Mertens’in görevini verdi.

Icardi ve Bakambu’nun yokluğunda santrforda kaybolan Halil, istenenden fazlası yapmaya çalışınca, oyunun ritmini etkiledi. Yine de ısrar edilirse daha iyisini yapabileceğinin sinyallerini verdi. Konuk, doğru savunma kurgusu ile futbol adına iyi işler yapmak için çaba harcadı. Gücü oranında oynadı. ‘Akan oyunda’ ev sahibinden çok pozisyon üretti. Goller buldu. Galatasaray, oyunun anahtarları olarak düşünülen Tete ve Zaha’dan yeterli verim alamadığı maçın sonunu genç oyuncularla ve sıkıntılı getirdi. Rakibine üstünlük kuramayan sarı kırmızılılar turu, VAR merkezinden verilen kararlarla geçti.