Ve Fatih Terim, Falcao için kararını verdi

Galatasaray'da sakatlıklardan bir türlü kurtulamayan Radamel Falcao'nun, sağlık ekibi tarafından verilen "oynayabilir" raporuna rağmen maça çıkmak istemediği, Mustafa Muhammed ile forvet sorununu çözen Teknik Direktör Fatih Terim'in ise bu olaydan sonra Falcao için pes ettiği ifade edildi.

Google Haberlere Abone ol
Ve Fatih Terim, Falcao için kararını verdi
17.02.2021 20:19

Galatasaray'ın yıldızı Radamel Falcao uzun süredir kayıplarda... 15 gündür takımla birlikte idmanlara çıkmasına rağmen teknik direktör Fatih Terim tarafından maç kadrosuna alınmıyor. 35 yaşındaki futbolcunun neden forma giymediği belirsizliğini korurken, çok çarpıcı bir iddia ortaya atıldı.

Takvim'deki habere göre; Kolombiyalı yıldıza sağlık kurulu tarafından 'Oynayabilir' raporu verildiği belirtiliyor. Ancak 35 yaşındaki Falcao'nun sakatlanma korkusuyla forma giymek istemediği öne sürülüyor.

Üst üste yaşadığı sakatlıklar nedeniyle Falcao'nun psikolojisinin bozulduğu ve Terim'e, "Artık sakatlanmak istemiyorum. Yüzde yüz hazır olmadan oynamayacağım" dediği belirtiliyor.

Bonuslarla beraber 7 milyon Euro'ya imza atan fakat pandemi indirimi sonrası yıllık geliri 6 milyon Euro'ya düşen tecrübeli futbolcu son 109 günde sadece 36 dakika forma giyebildi. Radamel Falcao'nun yaşadığı sakatlıklar Fatih Terim'i de pes ettirdi.

Daha önce Kolombiyalı yıldızın bir an önce forma giyebilmesi için özel çaba harcayan tecrübeli teknik adam artık yaşananları fazla umursamıyor.

Terim'in bu tavrında yeni transfer Mostafa Mohamed'in gelişiyle forvette yaşanan krizin bitmesi de büyük bir rol oynamış durumda.

 

 

Etiketler Galatasaray
Yorumlar