Geçen hafta Antalyaspor’a farklı yenildikten sonra Abdullah Avcı’nın sert çıkışı, önce yönetimin, dün de taraftarların maç öncesi hocaya sahip çıkması ile birlikte, futbolcular işin ciddiyetini anlamış. Özellikle ilk yarıda daha farklı, daha istekli, daha mücadeleci bir oyun ortaya koydular. Başakşehir’i önde presle boğdular. Abdülkadir, Bakasetas, Trezeguet, Djaniny ve Siopis maça damga vuran isimler oldu. Hele ki, Bakasetas, takımın futbol aklı. Attığı goller ve dağıttığı paslarla bunu her maçta gösteriyor. Peres 9 ay uzak kalmasına rağmen, formasının hakkını verenler arasındaydı.

İşte tam böyle bir oyun sürerken, Konya’dan sonra Trabzon’da da bir kaleci “Faciası” yaşandı. Bakasetas’ın çektiği şutu, bacak arasından kaçıran Volkan Babacan, Karadeniz ekibine yolu açtı. İki Milli kalecinin böylesine komik, “Kliplik” goller yemesi manidar. Bu aralar kalecilerimiz dökülüyor. Geçen hafta Altay ve Uğurcan, bu hafta Mert ve Volkan. Aman dikkat, övündüğümüz bir dönemde kalecilerimizin kötü performansı, Milli Takım açısından bizi sıkıntıya sokmasın.

İkinci yarıda farklı bir maç izledik. Rakibin üzerine gelmesine izin veren Trabzonspor ilk yarıdaki presi de uygulayamadı. Yoruldu bordo mavililer, geriye yaslandı. Avcı’nın oyuna müdahalesi de fayda etmedi. Arka arkaya gelmeye başladı Emre Belözoğlu’nun talebeleri, pozisyon da buldular. Ama bir türlü aradıkları golü bulamadılar.

Sahasında seyircisini arkasına alarak, evinde yenilmezlik serisini sürdürüyor Trabzonspor. Ama büyük takımlar aynı performansı hem deplasmanda sürdürmeli, hem de oyununu 90 dakikaya yaymalı. Abdullah Avcı’nın, evinde zaman zaman mahkum oynanmasına ve deplasman fobisine çare bulması gerekiyor. İçeride ve dışarıda bu kadar farklı oyunlar şampiyonluk yoluna taş koyar.