Vücuttaki tüm zehri söküp atıyor! Etkisiyle şaşırtan süper besin...

Birçok hastalığa şifa olan ve vücuttaki zehri atarak iyileşmeyi kolaylaştıran tahinin faydaları saymakla bitmiyor. İşte tahinin mucizevi etkileri...

Vücuttaki tüm zehri söküp atıyor! Etkisiyle şaşırtan süper besin... - Sayfa 1

Mevsimsel hastalıkların kapımızı çaldığı bugünlerde bolca tüketmemiz gerek bir besin olan tahinden ve tahinin faydalarından bahsetmek istiyoruz... Tahin E, C ve B vitaminleri açısından zengindir. Hücre yapısının bozulmasını engeller.  

Vücuttaki tüm zehri söküp atıyor! Etkisiyle şaşırtan süper besin... - Sayfa 2

Yaraların iyileşmesini hızlandırır. Kansere karşı koruyucudur. Damar sertliğini ve tıkanmalarını engeller. İdrar söktürücüdür. Cildi güzelleştirir.Bağışıklık sistemini güçlendirir. Göz sağlığı için hayati önem taşır. Vücuda alınan ağır metaller, zehirli bileşikler, radyasyon ve bazı ilaçların yarattığı toksinlere karşı koruma sağlar.

Vücuttaki tüm zehri söküp atıyor! Etkisiyle şaşırtan süper besin... - Sayfa 3

Yaşlanmaya bağlı hafıza kayıplarının (Alzheimer) önlenmesinde olumlu etkisi olduğu kanıtlanmıştır. Tahinde çok miktarda bulunan E vitamini ile tüm bu yararları da vücudumuza kazandırabiliriz.  

Vücuttaki tüm zehri söküp atıyor! Etkisiyle şaşırtan süper besin... - Sayfa 4

E vitamini çok güçlü bir antioksidandır. Vücuda enerji verir. İki çorba kaşığı tahinde yaklaşık yarım kilo biftekteki kadar protein vardır. Kendine has özel bir kokusu olan tahin, suyla temas etmedikçe uzun zaman bozulmadan saklanabilir. Safra taşlarının düşürülmesinde, nefes darlığı ve bronşite faydalı olduğu bilinmektedir.