Ya beka, ya bela ortası yok

31 Mart seçimlerinden Cumhur ittifakının zaferle çıkması, istikrar sağlayacak ve ülkenin önünü açacaktır. Ekonominin...

11.01.2019 10:00

31 Mart seçimlerinden Cumhur ittifakının zaferle çıkması, istikrar sağlayacak ve ülkenin önünü açacaktır. Ekonominin bütün çarkları daha hızlı dönecek ve bu heyecan hayatın her alanını olumlu etkileyecektir.

Cumhur ittifakının yerel seçimler için yapacağı işbirliği son aşamaya gelmiş durumdadır. 30 Büyükşehir’de ittifakın adayları zillete geçit vermemek için milletten destek ve onay isteyeceklerdir. Bu illerin ilçelerinde yapılacak işbirliğinin de şekillenmesiyle birlikte start verilecektir. 51 il ve ilçelerinde her parti kendi adaylarıyla millet huzuruna çıkacaktır. Sayın Bahçeli teşkilatlara gönderdiği genelgede, Cumhur İttifakı’nın saygınlığını zedeleyecek her türlü söz ve davranıştan kaçınılmasını, hem MHP’nin, hem de Cumhur İttifakı’nın başarısı için canla, başla, heyecanla çalışılmasını, birlik ve beraberlik ruhunun sahaya aynen yansıtılmasını istemiştir.

VAZGEÇMİŞ DEĞİLLER

Bu samimiyet, bu ciddiyet ve ülke ve millet menfaatlerini her şeyin önüne geçiren bu kararlılık, beraberinde bir istikrar ve güven getirmiştir. Zilletin bir huzursuzluk ve sıkıntı varmış gibi gösterme gayretleri, belirsizlik oluşturma çabaları boşa çıkarılmıştır. Elbette, vazgeçmiş değiller. Şanslarını tekrar tekrar deneyecek, her fırsatı kullanarak bir kaos ve kriz ortamı varmış gibi göstermeye uğraşacaklardır. Nitekim, sayın Devlet Bahçeli, son grup konuşmasında, “31 Mart öncesi ülkemizin huzurunu kaçırmak istiyorlar. Sokakları karıştırmayı projelendiriyorlar. 1 Nisan sabahı için hazırlık yapıyorlar. Toplumsal uyum ve düzenin mukavemetini kırmayı amaçlıyorlar. En küçük bir kıvılcımın nelere yol açacağını, nasıl bir yıkım ve enkaza kapı aralayacağını engin bir kavrayışla yorumlayıp buna müzahir tedbir geliştirmek bize göre zarurettir” uyarısında bulunmuştur.

İSTİKRARIN ÖNEMİ

31 Mart sonrasına yönelik takım oyunların hazırlandığıyla ilgili bizim de duyumlarımız oluyor. Bir algı operasyonunun yürütüldüğünü ibretle izliyoruz. Yapılanlardan, ülkenin kalkınmasından, refahından ve huzurundan rahatsızlık duyanlar, fitne çıkararak, dedikodu yayarak, milletin moralini bozmaya, kararını etkilemeye uğraşıyorlar. Özellikle ekonomi üzerinden bir takım yalanlarla milletin kafası karıştırılmak isteniyor. Cumhur ittifakının başarılı olması durumunda dövizin yeniden hareketleneceği, buna bağlı olarak bir kriz ortamının oluşacağı belli mihraklardan yayılıyor. Oysa, böyle bir şeyin olması eşyanın tabiatına aykırıdır. 31 Mart seçimlerinden Cumhur ittifakının zaferle çıkması, bütün hesapları bozacak, istikrar sağlayacak ve ülkenin önünü açacaktır. Geleceğini daha net gören iş adamı da, işçi de, vatandaş da, daha güvenle, daha huzurla, daha şevkle işine sarılacak, ekonominin bütün çarkları daha hızlı dönecek ve bu heyecan hayatın her alanını olumlu etkileyecektir.

ZİLLETE GEÇİT YOK

Biz milletimizi tanıyoruz. Türk milleti zillete geçit vermeyecektir. Buna yürekten inanıyoruz. Benzer oyunları, aynı dedikoduları 16 Nisan referandumu ve 24 Haziran seçimleri öncesinde de gördük. Şeytanın aklına gelmeyecek planlar yaptılar. Milletin zihnini bulandırmak için inanılmaz şeyler iddia etti, akla ziyan şeyler söylediler. Ama sukutu hayale uğradılar. Türkiye’nin tarihsel yürüyüşünü kesmek isteyenlerin akıbeti yine değişmeyecektir. Türk milleti her şeyin farkındadır ve günü geldiğinde gereğini yapmaktan yine imtina etmeyecektir. İstikrar en çok ihtiyacımız olan şeydir. Yeni hükümet sisteminin yerleşmesi ve perçinlenmesi, ülkenin huzur bulması, refaha ulaşması ancak Cumhur ittifakına güvenilmesi ve yol verilmesi ile mümkündür. Nitekim, bu ittifakı ülkenin şartları ortaya çıkarmıştır. Bu birlikteliğin oluşmasıyla birlikte bütün dengeler değişmiş, bütün hesaplar bozulmuştur. Terör mücadele ivme kazanmış, ülkenin itibarı ve saygınlığı yükselmiş, ekonomideki hazin gidiş durmuş ve tersine dönmüştür.

ALINAN TEDBİRLER

Yapılması gereken çok şey var. Etrafımızdaki ateş çemberi hala yakıcı niteliktedir ve kırılıp atılması için, büyük bir mücadele veriliyor. Fırat’ın doğusu ve Menbiç’in temizlenmesi elzem hale gelmiştir. Döviz üzerinden başlatılan saldırılar, ekonomide ciddi yaralar açmıştır. Özellikle özel sektör zor durumdadır. Buna bağlı olarak vatandaşın günlük hayatını etkileyen olumsuzluklar yaşanmaktadır. Hükümetin bu sıkıntıların aşılması için ciddi bir çaba içinde olduğunu memnuniyetle görüyoruz. Sayın Cumhurbaşkanını açıkladığı kolaylıklar, özellikle dar gelirli, esnaf ve tarımla uğraşan vatandaşlarımız için çok yerindedir ve büyük bir rahatlama sağlamıştır. Aynı şekilde,Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli çok isabetli tedbirler açıklamışlardır. Bütün bunlar aynı zamanda bir güvenin ve istikrarın yansımasıdır. Cumhur ittifakının oluşturduğu rahatlamanın sonucudur.

Yine, Sayın Bahçeli’nin tespitleri ile bitirelim: “Cumhur İttifakı Cumhuriyet’in açık bahtı, Türkiye’nin ve Türk milletinin asıl bekasıdır. Bu itibarla diyoruz ki; ya beka, ya da bela. Ortası yoktur, başka alternatif kalmamıştır.”