Yakınlarını dinlemediler! Nikahta 2 kişiydiler, düğüne 3 kişilik aile olarak çıktılar

Tokat'ta geçtiğimiz yıl haziran ayında nikah masasına oturan ancak koronavirüs salgını nedeniyle düğün yapamayan çift, yakınlarının tüm olumsuz baskılarına rağmen 4 ay önce dünyaya gelen oğullarıyla birlikte düğün yaptı.

Yakınlarını dinlemediler! Nikahta 2 kişiydiler, düğüne 3 kişilik aile olarak çıktılar - Sayfa 1

Koronavirüs salgını nedeniyle birçok çift de düğünlerini ertelemek zorunda kaldı. Ancak Tokat'ta yaşayan Mahmuthan-Merve Kalem çiftinin nikahlarını ertelemesi, aynı zamanda güzel bir olaya da vesile oldu. Nikahlarını 2 kişilik aile olarak kılan çift, 4 ay sonra oğullarının dünyaya gelmesiyle birlikte 3 kişi düğün yaptı.

Yakınlarını dinlemediler! Nikahta 2 kişiydiler, düğüne 3 kişilik aile olarak çıktılar - Sayfa 2

Tokat'ta pandemi yasakları nedeni ile sadece nikah kıyan Mahmuthan (29) ve Merve Kalem (29) çifti, erteledikleri düğünlerini 2 gün önce yaptı. Mahmuthan-Merve Kalem çifti, düğünlerine 4 ay önce dünyaya gelen Göktürk ismini verdikleri oğullarıyla katıldı. Nikahı 2 kişi kıydıklarını ama düğünlerinde 3 kişi olduklarını belirten Merve Kalem, "Birkaç kere ertelendi bu düğün. Çocuğumuzun müjdesini aldık. Onunla beraber düğünümüzün olması kısmet oldu. Çocuk olunca 'düğün yapmayın' dediler ama böylesi bizim için unutulmayacak bir anı oldu" dedi.


Yakınlarını dinlemediler! Nikahta 2 kişiydiler, düğüne 3 kişilik aile olarak çıktılar - Sayfa 3

Ankara'da, 2 yıl önce tanışıp evlenmeye karar veren, 10 Haziran 2020'de nikah masasına oturarak birlikte yaşam için 'Evet' diyen çift Mahmuthan ve öğretmen Merve Kalem çifti, pandemi nedeniyle düğünlerini ertelemek zorunda kaldı. Özel bir şirkette çalışan Mahmuthan ve öğretmen Merve Kalem çiftinin 4 ay önce 'Göktürk' ismini verdikleri oğulları dünyaya geldi. Kalem çifti pandemi yasaklarının kalkmasıyla birlikte düğün hayallerini gerçekleştirmeye karar verdi. Çift 2 gün önce yaptıkları düğüne oğulları Göktürk ile birlikte katıldı. Çift, düğün pastasını oğullarıyla birlikte keserek, sahnede de birlikte oynadı.

Yakınlarını dinlemediler! Nikahta 2 kişiydiler, düğüne 3 kişilik aile olarak çıktılar - Sayfa 4

Pandemi nedeniyle düğün yapamadıklarını belirten Mahmuthan Kalem, "Geçen sene nikahımızı yaptık. Virüs nedeniyle düğünümüzü gerçekleştiremedik. Sonra bebeğimiz olacağını öğrendik. Düğünümüzü ertelediğimize değsin istedik. Düğünümüzü oğlumuz olsun, birlikte yapalım istedik. Kendisi de düğünümüze şahit olsun diye. Birçok kişinin isteyip de yağamayacağı bir şey. Bence pandemi sürecinde en güzel şey bu oldu. Virüs, hastalık, insanlara verdiği zarar ama bizim için çok güzel bir süreçti. Pandeminin bize vermiş olduğu en güzel hediye oğlumuzdu. Düğünümüzü birlikte yaptık. Mutluyuz. Allah herkese nasip etsin" dedi.