İlki, Mersin’in ekonomisine yön vermek adına düzenlenen ‘Mersin Ekonomi Zirvesi’nde de ‘Yapay Zeka ve Değişen İş Dünyası’ başlığı ele alınmış ve zirvelerin devamının geleceği belirtilmişti. 26 Aralık Salı günü saat 13.00’te Mersin Divan Otel’de gerçekleştirilecek olan ‘Yapay Zekada Anadolu Buluşmaları Mersin’ etkinliği bu zirvenin ikincisi niteliğinde olacak. Nişantaşı Eğitim Vakfı Kurucusu Dr. Levent Uysal, teknolojinin hızla geliştiği günümüzde yapay zeka alanının büyük önem kazandığını ifade ederek “Geleceğin teknolojisine yön vermek, insanı ve sektörleri her alanda ileriye taşır. Yapay zekanın yaşamımıza ve sektör bazlı tarıma faydalarının ele alınacağı programımıza ilgi duyan herkesi bekliyoruz” dedi. 

Yapay zeka, hayatın birçok alanında eşitlikçi uygulamalarıyla ve toplumun refah düzeyini artırabilme yetenekleri dolayısıyla yoğun bir şekilde rağbet gören konu oldu. Güncellenebilen ve kişiselleştirilebilen yapay zeka destekli araçlar, bireylerin ve toplumun kalkınmasına etki edecek uygulamalar olarak da biliniyor.

Türkiye’de yapay zeka konusundaki sivil toplum kuruluşlarının başında gelen AIPA (Yapay Zeka Politikaları Derneği), Mersin’de ‘Yapay Zekada Anadolu Buluşmaları Mersin’ etkinliğinde ilgilileri bilgilendirecek, iş dünyasına katkılarını anlatacak.

TBMM, sağlık alanında devrim niteliğinde kararlar aldı TBMM, sağlık alanında devrim niteliğinde kararlar aldı

Mersin Valiliği, Nişantaşı Eğitim Vakfı ve AIPA (Yapay Zeka Politikaları Derneği) işbirliğinde ‘Ekonomik Kalkınmanın İtici Gücü Yapay Zeka Olacak’ ana temasıyla gerçekleştirilecek olan programda alanında uzman isimler, ekonominin ivme atlayabilmesi için yapay zekanın üstleneceği rolü masaya yatıracak. ‘Her Yönüyle Yapay Zeka’ ve ‘Tarım ve Yapay Zeka’ başlıklı iki oturum şeklinde düzenlenecek olan buluşma, her geçen gün gelişen ve yenilenen teknoloji çağına da uyum sağlanabilmesini amaçlıyor.

Nişantaşı Eğitim Vakfı Kurucusu Dr. Levent Uysal, yapay zeka sektöründeki teknolojik gelişmeleri küresel çapta izlemek ve ilgili konulardaki tecrübe, fikir ve görüşlerin yayılmasını sağlamak gerektiğini belirterek “’Yapay Zekada Anadolu Buluşmaları Mersin’ etkinliğimizle yapay zekanın iş sahalarına pozitif yansımaları ve avantajları ele alınacak. Yapay zekadan en iyi şekilde yararlanmak ve başarılı uygulamaları engelleyen sorunlardan kaçınmak için izlenilmesi gereken yolları da uzman isimlerden dinleyeceğiz. Tüm Mersinlileri 26 Aralık Salı günü saat 13.00’te düzenleyeceğimiz ‘Ekonomik Kalkınmanın İtici Gücü Yapay Zeka Olacak’ ana temalı ‘Yapay Zekada Anadolu Buluşmaları Mersin’ programımıza bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Editör: Arda Erden