Yaptıkları şeyin ardından linçten zor kurtuldular

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele günü kapsamında Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Tiyatro Kulübü öğrencileri kadına yönelik şiddet konusunda sosyal deney yaptı.

Google Haberlere Abone ol
Yaptıkları şeyin ardından linçten zor kurtuldular
02.12.2019 22:20

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele günü kapsamında Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Tiyatro Kulübü öğrencileri kadına yönelik şiddet konusunda sosyal deney yaptı.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Tiyatro Kulübü öğrencileri Nevşehir'de faaliyet gösteren Nissara Alışveriş ve Yaşam Merkezinde kadına yönelik şiddete dikkat çekmek için bir sosyal deney yaptı. Burada bir kadının nasıl şiddete maruz kaldığını anlatmak isteyen öğrenciler, iki çiftin kavgasını canlandırdı.

LİNÇ EDİLECEKLERDİ
Alışveriş merkezinde kavgayı gören sosyal deneyden bihaber vatandaşların, şiddete maruz kalan genç kadını kurtarmaya koşması kameralara yansırken bazı vatandaşların ise kadına şiddet uygulayan gencin üzerine yürümesi dikkatlerden kaçmadı.

"CİDDİ BİR SAHİPLENME GÖRDÜK"
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Tiyatro Kulübü eğitmeni ve anı zamanda üyesi olan Recep Çiftçi kendilerinin bir sosyal deney yapmak istedikleri için ve günümüzde kadına yönelik şiddete dikkat çekmek amacıyla böyle bir çalışma yaptıklarını ifade etti.

Çiftçi, " Bu çalışma içerisinde şiddet gören bir kadının temsiliyetini vermeye çalıştık. O sırada vatandaşlarımızdan ciddi bir sahiplenme görünce bizler çok mutlu olduk. Vatandaşlar ilk başlarda anlamadılar. Bazı vatandaşlar lince yönelik koştular. Ama biz alanda iyi bir çalışma yürüttük. Fazla gergin olan vatandaşların kulaklarına tiyatro olduğunu söyledik. 45-50 kişilik bir ekiple çalıştık. Burada yaşanan olayı izleyen vatandaşlardan ayırmak isteyen de oldu, tepki veren de oldu. Gerçekten bu tiyatromuz etkili oldu. Hedefimize ulaşmış olduk" şeklinde konuştu.


Kaynak: İHA

Yorumlar