YILDIRAY ÇİÇEK / TÜRKGÜN

Dünya biliyor ki, bebek katili İsrail’in silahını da yine bebek katili terör örgütü PKK’nın silahını da ABD veriyor. Çünkü bu kan lobisinin hedefi aynı. ABD’yi ve İsrail’i yöneten Siyonizm, Ortadoğu Bölgesinde kanlı oyunları kuruyor, terör örgütü PKK’yı İran, Irak, Suriye ve Türkiye üzerindeki oyunlarında maşa gibi kullanıyor. Terör örgütü PKK bu ülkeler üzerinden parça kopararak “4 parçalı Kürdistan” kurma mücadelesi verse de aslında oldurmaya çalıştıkları vaat edilmiş topraklara yol açma çabasıdır.

ABD ve İsrail’in sürekli sözde Kürdistan hayali kurması bunun içindir.

Yaratık Netanyahu’nun 2014 yılındaki “Daha geniş bir ittifakın parçası olarak bağımsız bir Kürdistan devleti kurulmalı” temennisi, 2017 yılındaki “Kendi ülkesinde Kürt köylerini bombalayan, bir liderden ahlak dersi alacak değilim.” ve 2018 yılındaki "Kuzey Kıbrıs'ın işgalcisi, ordusu Türkiye'nin içindeki ve dışındaki Kürt köylerinde kadınları ve çocukları katleden Erdoğan İsrail'e vaaz vermesin." gibi alçak iftiralar savurması, Gazze’de katliamlara başladığı günlerde de “Kendisi Türkiye sınırları içerisindeki Türk köylerini bombaladı. Onun vaazlarını kabul etmeyeceğiz.”  şeklindeki iftiralarını sürdürmesi Siyonizmin durduğu noktayı göstermişti.

İnsan görünümlü yaratık Netanyahu’nun peydahlama oğlu da geçtiğimiz günlerde “Free Kurdistan” (Özgür Kürdistan) paylaşımı yaparak babasının izinden gittiği gösterdi. Bu yaratık peydahlaması evlat daha önce de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2021 yılında Kudüs ve Filistin ile ilgili yaptığı paylaşımın altına yorum olarak “sözde Kürdistan” bayrağını paylaşmış ve başka bir paylaşımında da Türkiye’ye ağır küfür etmişti. Bakın sadece şu an Gazze’deki vahşete tepki gösterdi diye değil, öteden beri bu yaratık aile, Türkiye’yi sözde Kürdistan’da işgalci gösteriyor ve Türkiye’den de toprak parçası alarak sözde Kürdistan’ın özgürlüğüne kavuşmasını istiyor. Bu hayalleri anlık tepkilerle oluşmuyor. Bu hayalleri zaten Siyonizmin hedeflerinde bir parça olduğu için sürekli bilinçaltlarını açığa vuruyorlar.

ABD’nin hem İsrail’e hem terör örgütü PKK’ya silah yağdırması Netanyahu’nun “Geniş bir ittifakın parçası olarak bağımsız bir Kürdistan kurulmalı” hayalinin beslenmesi adına olduğu alenen ortadadır. ABD’nin ve İsrail’in bu hedefleri güncelliğini koruduğu için bölgedeki hiçbir ülke güvende değildir. Gazze’deki vahşeti sürdüren İsrail’in daha geçtiğimiz gün Suriye’nin başkenti Şam’ı bombalaması da bunun işaretidir. Bu süreçte Lübnan’ı bombalaması, Yemen’i tehdit etmesi de unutulmamalıdır.

İsrail’in eylem ve söylemleriyle sürekli “İşgal edilmiş Kürdistan, özgür Kürdistan” söylemleri Ortadoğu Bölgesinde bundan sonra her mücadelenin çetin olacağını göstermektedir. Türkiye, ABD-İsrail ve PKK üçlüsünün oyunlarının farkında olduğu için terör örgütü PKK ile Irak ve Suriye üzerinde mücadele ediyor ve terör koridorunu parçalıyor.  Bu mücadele aynı zamanda ABD-İsrail ikilisinin “Davud Koridoru” altında İsrail'i Suriye üzerinden Irak'a bağlayan koridora karşı bir mücadeledir.

PKK ve YPG’nin peşine takılmış Türkiye’deki Sol’un, İsrail’in vahşetlerine suskunluğunu da sanırım tüm bu gelişmeler ışığında anlaşılmıştır. ABD, İsrail, PKK(YPG) sözde Kürdistan istiyor, CHP’nin başını çektiği Türkiye’deki Sol’da sözde Kürdistan’ı istiyor.

Türkiye hem emperyalizme karşı hem de içimizdeki uzantılarına karşı mücadele veriyor. Yaratık Netanyahu ailesinin Kürdistan alçaklığına cevap veren bir Sol’cu gördünüz mü?

Editör: Bilge Güler