Yayın yasağı ne zaman kalkacağı merak edildi. Vatandaşlar bugün 5 yıl boyunca görevde kalacak olan yerel yöneticileri seçmek için sandık başında gitti. Oy kullanma işleminin sona ermesinin ardından gözler sonuçlara çevrildi. Oy sayım işlemlerinin ardından sonuçlar yavaş yavaş belli olacak. Peki, Yayın yasağı ne zaman kalkacak? YSK yayın yasağı saat kaçta bitecek?

YAYIN YASAĞI NE ZAMAN KALKACAK?

YSK Başkanı Ahmet Yener yaptığı açıklamada “ Yayın yasakları ise saat 21.00'de sona eriyor. Saat 17.00'dan sonra toplantı yaparak yayın yasaklarının 21.00'den önce sona erip ermeyeceği konusunda bir karar verip, bu kararı da kamuoyu ile paylaşacağız. “ ifadelerini kullandı.

SEÇİM YASAKLARI NELER?

31 Mart pazar günü oy verme sürecinde kıraathane, kafe, internet kafeler gibi bütün umumi eğlence yerleri kapalı olacak.

Eğlence yeri niteliği taşıyan lokantalarda yalnızca yemek verilebilecek. Seçim yasaklarına uyulması şartıyla 31 Mart Pazar günü sadece saat 18.00’den sonra düğün yapılabilecek.

Seçim günü emniyet ve asayişi korumakla görevli olanlardan başka hiçbir kimse silah, her türlü kesici, delici veya bereleyici aletleri köy, kasaba ve şehirlerde taşıyamayacak.

Pazar günü saat 18.00’e kadar radyolar, her türlü yayın organları tarafından seçimler ve seçim sonuçlarıyla ilgili haber, tahmin ve yorum yapılması yasak olacak.

Saat 21.00’dan sonra bütün yayınlar serbest olurken Yüksek Seçim Kurulu’nun gerekli görmesi durumunda saat 21.00’den önce de yayınların serbest bırakılmasına karar verilebilecek.

Kaynak: Haber Merkezi