Yedi Bela Hüsnü filmi ne zaman ve nerede çekildi? Yedi Bela Hüsnü konusu ne, oyuncuları kimler?

Türk sinemasının en çok güldüren ismi Kemal Sunal'ın başrolünde oynadığı Yedi Bela Hüsnü filmi bu akşam televizyon izleyicilerinin karşısına çıkıyor. Uzun yıllar geçmesine rağmen yayınladığı her gün izleyenleri kahkahaya boğan Yedi Bela Hüsnü filminin ne zaman ve nerede çekildiği merak konusu oldu.

Google Haberlere Abone ol
Yedi Bela Hüsnü filmi ne zaman ve nerede çekildi? Yedi Bela Hüsnü konusu ne, oyuncuları kimler?
06.06.2021 14:05

Yerli sinemada unulmaz filmler arasında yer alan Yedi Bela Hüsnü filmi yeniden ekranlara geliyor. Bu akşam Show TV'de yayınlacak Yedi Bela Hüsnü filmininin yönetmenliğini Natuk Baytan üstlenirken senaryosu ise Ahmet Üstel kaleme almıştı. Film severler ise Yedi Bela Hüsnü filminin konusunu ve oyuncuları merak ediyor.

YEDİ BELA HÜSNÜ FİLMİ NE ZAMAN VE NEREDE ÇEKİLDİ?

Yedi Bela Hüsnü filmi İstanbul’un Levent semtinde çekildi.

1982 yılı yapımı, Kemal Sunal’ın başrolünde oynadığı ve Natuk Baytan’ın yönettiği komedi filminin senaryosu ise Ahmet Üstel’e ait.

YEDİBELA

YEDİ BELA HÜSNÜ FİLMİNN OYUNCULARI KİMLER?

– Kemal Sunal: Hüsnü

– Oya Aydoğan: Hüsniye

– Şevket Altuğ: Cemal

– Ali Şen: Malik

– Atilla Ergün: Necati

– Nermin Denizci: Fatma

– Belkıs Dilligil: Makbule

YEDİ BELA HÜSNÜ’NÜN KONUSU NEDİR?

Filmin baş karakteri Hüsnü, arkadaşı Cemal tarafından yakışıklı olduğu konusunda kandırılmaktadır. Cemal, Hüsnü’den para kopararak mahallenin kızı Hüsnüye’yi elde etmesi için Hüsnü’yü cesaretlendirmektedir. Hüsnü ise mahallede meydana gelen bir çatışmadaki cinayetlerin üstüne kalması sonucu Yedi Bela Hüsnü olarak ünlenir. Gerçek Yedi Bela ve mahallenin arazisinde gözü olan zengin Malik Hüsnü’yü ortadan kaldırmaya çalışır.

Yorumlar