Yeni indirim! Benzin ve motorin litre fiyatı ne kadar kadar oldu? İşte son rakamlar

Benzin fiyatı ve motorin fiyatları için petrol doğrudan belirleyici oluyor. Brent petrol için yaşanan gerileme sonrası akaryakıt indirimi geldi. Yeni indirim bugünden itibaren geçerli olacak. İşte İstanbul, Ankara ve İzmir dahil il il yeni akaryakıt pompa fiyatları...

Yeni indirim! Benzin ve motorin litre fiyatı ne kadar kadar oldu? İşte son rakamlar - Sayfa 1

Motorin fiyatları için yeni indirim geldi. Bugünden itibaren geçerli olmak üzere akaryakıt fiyatları yeniden belirlendi. Benzin fiyatı ve motorin fiyatları ne kadar oldu? Petrol ve dolar kuru ile yön bulan akaryakıt fiyatları son dönemde daha çok petrol fiyatları ile şekilleniyor. Bunun nedeni Kur korumalı TL mevduat sisteminin devreye girmesi sonrası döviz kurlarındaki oynaklığın azalması olarak görülüyor.

Yeni indirim! Benzin ve motorin litre fiyatı ne kadar kadar oldu? İşte son rakamlar - Sayfa 2

MAZOT FİYATI İÇİN 1,56 TL İNDİRİM GELDİ

Motorin fiyatları (Mazot) için indirim geldi. Bugünden itibaren geçerli olmak üzere mazot fiyatı için 1,56 liralık indirim gerçekleşti.

Yeni indirim! Benzin ve motorin litre fiyatı ne kadar kadar oldu? İşte son rakamlar - Sayfa 3

PETROL FİYATLARI GERİLEDİ

Petrol fiyatları için düşüşte, ABD'nin faiz artırımını sürdüreceğine ilişkin haber akışı ve doların değer kazanması etkili oldu.

Yeni indirim! Benzin ve motorin litre fiyatı ne kadar kadar oldu? İşte son rakamlar - Sayfa 4

FED FAİZ KARARI PİYASALARDA ETKİLİ OLUYOR

Dünyanın en büyük petrol üreticisi ve tüketicisi ABD'de geçen hafta açıklanan enflasyon verilerinin beklentilerin altında kalmasına rağmen, piyasalarda ABD Merkez Bankası'nın (Fed) faiz kararına ilişkin belirsizlik devam ediyor.

Fed Yönetim Kurulu Üyesi Christopher Waller yaptığı açıklamada, Fed'in faiz artırımlarında hala çok uzun bir yolu olduğuna dikkati çekerek, "Faiz oranları, enflasyonda bir dizi iyileşme verisi görene kadar yükselmeye devam edecek. Gelecek bir iki toplantıda faiz artırımlarının sonlanması gibi bir durum yok." ifadelerini kullandı.

Dolar Endeksi 3 ayın en düşük seviyesi olan 106,08'e kadar geriledi. ABD dolarının diğer para birimleri karşısında değerini ölçen endeksteki artış, dolara endeksli petrolü diğer para birimlerini kullanan alıcılar için daha pahalı hale getiriyor. Bu durum alımların azalmasına neden olarak petrol fiyatları üzerinde baskı oluşturuyor.