Yeni iPhone'dan büyük sızıntı

iPhone'un üreticisi Apple'nın 2021 yılında tanıtacağı yeni modele ilişkin bir sızıntı iddiası geldi. Paylaşılan bir videoda Apple'ın yeni modelin Pro Max versiyonuna ait olduğu belirtilen bir maket incelendi.

Yeni iPhone'dan büyük sızıntı - Sayfa 1

Apple'nın eylül ayında tanıtılması beklenen yeni iPhone modeline ilişkin önemli bir iddia ortaya atıldı.

Unbox Therapy tarafından paylaşılan videoda yeni iPhone 13 Pro Max'in maketi ortaya çıktı. Yeni modelde çentikler 12. nesile göre daha küçük görünüyor. Yeni iPhone'dan büyük sızıntı - Sayfa 2

Ancak videoda öne çıkan en önemli detay ise arka kameraların büyüklüğü. Maketteki lensler önceki modellere göre çok daha büyük. Bu da yeni iPhone 13 Pro Max'lerin önceki nesillere göre daha iyi fotoğraf çekeceği anlamına geliyor. Yeni iPhone'dan büyük sızıntı - Sayfa 3

Japonya'da tedarik zinciri bloğu Macotakara yeni bir video yayımladı. Daha önce başarılı sızıntılar yapan Macatakara'nın iddiasına göre Apple yeni iPhone modelinde çentiği küçültecek.

Yeni iPhone'dan büyük sızıntı - Sayfa 4

iPhone 12'de 38.83 milimetre olan çentik yeni modelde 26.8 milimetreye küşüyor. Yani Apple'ın eleştirilere neden olan çentiği 1 santimetreden fazla küçülüyor. Ayrıca 3D prototipe göre ön kameranın yeri de değişiyor. Kamera çentiğin soluna alınıyor.