Yeni TRT Genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı kimdir, nereli? Mehmet Zahid Sobacı işi ne, kaç yaşında?

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle TRT’de yönetim kurulu değişti. Yeni TRT Genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı oldu. Türkiye Radyo Televizyon Kurumu’nda (TRT), görev süresi dolan TRT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İbrahim Eren göreve veda etti. Peki TRT'nin yeni genel müdürü Mehmet Zahid Sobacı kimdir, kaç yaşında, nereli? Mehmet Zahid Sobacı işi ne, ne iş yapıyor? bir diğer merak edilen konu.

Google Haberlere Abone ol
Yeni TRT Genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı kimdir, nereli? Mehmet Zahid Sobacı işi ne, kaç yaşında?
14.07.2021 10:15

Türkiye Radyo-Televizyon Kurumunun (TRT) “Yönetim Kurulu”nda değişikliğe gidildi. Görev süresi sona eren TRT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İbrahim Eren’in yerine Genel Müdürlüğe Prof. Dr. Mehmet Zahid Sobacı atandı. Durum böyle olunca yeni genel müdür Mehmet Zahid Sobacı hakkında detaylar merak ediliyor. Peki Mehmet Zahid Sobacı kimdir, nereli, ne iş yapıyor? Mehmet Zahid Sobacı kaç yaşında? İşte detaylar...

TRT GENEL MÜDÜRÜ MEHMET ZAHİD SOBACI KİMDİR?

Prof. Dr. Mehmet Zahid Sobacı Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden 2001 yılında mezun oldu. Yüksek lisansını (2005) ve doktora (2009) eğitimini Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Anabilim Dalında tamamladı. 2013 yılında doçent ve 2020 yılında profesör oldu.

Mehmet Zahid Sobacı kimdir

Uzmanlık alanları kamu yönetiminde reform, kamu politikası ve sosyal medya-siyaset ilişkisidir. “İdari Reform ve Politika Transferi”, “Kuram ve Uygulamada Kamu Yönetimi”, “Social Media and Local Governments: Theory and Practice”, “Sub-National Democracy and Politics through Social Media” ve “E-Parliament and ICT-Based Legislation: Concept, Experiences and Lessons” kitapları başlıca eserleri arasındadır. Uzmanlık alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde çok sayıda makalesi yayımlandı. 2014 yılında “Kamu Politikası: Kuram ve Uygulama” başlıklı editöryal çalışması ile Sosyal Bilimler alanında TÜBA Kayda Değer Eser (Mansiyon) ödülünü aldı. 2015-2018 yılları arasında düşünce kuruluşu SETA’da İç Siyaset alanında çalışmalar yürüttü. 2018-2021 yılları arasında Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nda Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. Aynı zamanda, 2019-2021 yılları arasında Basın İlan Kurumu Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüttü. Mehmet Zahid Sobacı evli ve iki çocuk babasıdır.

TRT’NİN YENİ YÖNETİM KURULU KİMLERDEN OLUŞUYOR?

Mükerrer sayıda yer alan kararla TRT Yönetim Kurulu üyelerinin ataması da yapıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından atanan TRT’nin yeni Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:  Doç. Dr. Oğuz Göksu, Prof. Dr. Ahmet Albayrak, Atakan Yılmaz, Mücahid Eker, Prof. Dr. Mehmet Zahid Sobacı, Meryem İlayda Atlas Çetin, Doç. Dr. Oğuzhan Bilgin, Hilal Kaplan Öğüt, Doç. Dr. Veysel Kurt.

Yorumlar