Yeni TÜİK Başkanı Erhan Çetinkaya kimdir, nereli, kaç yaşında? Erhan Çetinkaya eğitimi ne?

Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı'a Erhan Çetinkaya atandı. Erhan Çetinkaya ile ilgili aramalar hız kazandı. Peki, Erhan Çetinkaya kimdir, kaç yaşında? TÜİK Başkanlığı'na atanan Erhan Çetinkaya Erhan Çetinkaya nerelidir? İşte yeni TÜİK Başkanı ile ilgili bilgiler...

Yaşam
Haber Girişi:
Son Güncelleme:
Google Haberlere Abone ol
Yeni TÜİK Başkanı Erhan Çetinkaya kimdir, nereli, kaç yaşında? Erhan Çetinkaya eğitimi ne?

Erhan Çetinkaya TÜİK Başkanı olarak göreve başlıyor! 29 Ocak 2021 tarihli Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan kararda Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sait Erdal Dinçer'in görevinin son bulduğu, yerine Erhan Çetinkaya'nın atandığı duyuruldu. Peki "Erhan Çetinkaya kimdir, kaç yaşında, nereli?" Erhan Çetinkaya görevleri ne, eğitimi ne? 

ERHAN ÇETİNKAYA KİMDİR, KAÇ YAŞINDA, NERELİ?

Erhan Çetinkaya biyografisi detayları şöyle;

1981 yılında Malatya'da doğmuştur. İlk, orta ve lise eğitimini Malatya'da tamamladı. Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'nden 2004 yılında mezun oldu. 2004‑2005 yılları arasında Cybersoft Enformasyon Teknolojileri'nde analist ve proje mühendisi olarak çalıştı.

Erhan Çetinkaya

2005 yılında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nda göreve başlayarak 2012 yılına kadar Denetim ve Risk Yönetimi dairelerinde banka denetimi ve bankacılık mevzuatı konularında çalıştı. Daha sonra ABD'de Duke Üniversitesi The Fuqua School of Business'tan MBA (İşletme Yüksek Lisansı) diplomasını alarak 2014 yılında tekrar BDDK'daki görevine döndü. 2015 yılında Risk Yönetimi Daire Başkanı olarak görevlendirildi.

Eylül 2017'den Aralık 2019'a kadar Vakıf Katılım Bankası A.Ş.'de Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdüren Erhan Çetinkaya 20 Aralık 2019 tarihinde BDDK Başkan Yardımcısı olarak atanmıştı.

 

Yorumlar