Fenerbahçe her hafta taraftarlarında liginde dengesiyle oynuyor…

Kadıköy’de seyircisi önünde 2-0’dan maçı 3-3 bitiren Fenerbahçe ligin en zor deplasman takımı Sivasspor karşısında ilk 45 dakikada maçı bitirecek skoru yakalıyor ve uzatmalarla birlikte maçın yaklaşık 55 dakikasını 10 kişi oynayarak tamamlıyor.

Sivasspor haftalar sonra ilk kez sahaya yedek kulübesiyle tam kadro çıktı. Her iki takımda maça birbirlerini ölçerek başladı.

Fenerbahçe üzerindeki tedirginliği ilk 5 dakika da atarak rakip sahaya cılızda olsa ataklar yapmaya başladı ancak o atakların birinde Valencia talihsiz bir sakatlık yaşayarak yerini Rossi’ye bıraktı.

Herkes “eyvah” dedi ama Rossi herkesi şaşırttı. Hem kendi adına hem takımı adına hem de sezonun en güzel gollerinden birini attı.

Arda’yı izlediğimiz her hafta eminim ki tüm futbolseverler şöyle diyordur.

“Bu çocuğu neden haftalarca oynatmadılar…”

Arda Güler, bu takımın değişmez oyuncusu oldu, her hafta oynadığı oyunun üzerine koyarak devam ediyor, takımı yönetmeye de başladı ama Jesus, performansı ve maç skoru ne olursa olsun ilk değişiklik hamlesini Arda Güler ile yapıyor. Jesus dünde topu öne taşıyan, önde tutan, hücumları yöneten Arda’yı çıkararak takımın bir anda dengesini bozdu ve topu rakibe verdi. Gelelim Ferd” Kadıoğlu’na…

Bu kadar azimli, çalışkan ve istikrarlı bir oyuncusu olduğu için Fenerbahçe çok şanslı.

Lig sona erdiğinde Avrupa’dan birçok kulüp Fenerbahçe’nin kapısını çalmaya hazırlanıyor.

Emin olun oyunu iki yönlü bu kadar yüksek performansla ve istikrarla oynayan çok az sayıda futbolcu vardır. Sivas’ta da yine harika işler yaptı ve müthiş oyununu iki golle süsledi.

İrfan Can Kahveci’nin psikolojik desteğe ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Takım önde ve oyun Fenerbahçe’nin istediği gibi gidiyor… Neden? Tehlike yaratmayacak bir bölgede öyle bir hareket yaptı anlamak mümkün değil!

Hakemler zaten her maç özel muameleler uyguluyor bir de bu şekilde onlara fırsat vermiş oluyor.

Tüm takımı tebrik etmek gerekiyor ama Sivasspor deplasmanında 55 dakika 10 kişi mücadele etmek gerçekten zordur. Fenerbahçe için önemli bir 3 puandı. Geçen haftada dedim şampiyonluk için Fenerbahçe kalan tüm maçlarını kazanarak, Galatasaray’ın puan kaybetmesini bekleyecek…

Bazı taraftar grupları ve sosyal medya trolleri maç sonunda Sivasspor’a karşı yine mesnetsiz ithamlarda bulundular. FETÖ kumpas davalarında Sivasspor başkanı sayın Mecnun Otyakmaz mahkemede tarihi şu sözlerle aslında dün öten FETÖ’cükler ağızlarını payını vermişti. “Maç satan karısını satar”. Yiğidoları kimse parayla satın alamaz bunu birileri çok iyi bilir. Ligde birçok takım oyuncusunu ayartanlar yiğidolarıda ayartamadıkları için iftira atarak yine suyu bulandırmaya çalışıyorlar. Yazımı şu sözlerle noktalıyorum; Kişi kendinden bilir işi.