IOM Libya’dan yapılan açıklamada, göçmen teknesinde 86 kişinin bulunduğu ifade edilerek, “Aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 61 göçmen Libya açıklarında meydana gelen trajik bir gemi kazasının ardından boğuldu. Hayatta kalanlara göre, yaklaşık 86 kişinin bulunduğu tekne Zuwara'dan yola çıkmıştı. Orta Akdeniz dünyanın en tehlikeli göç rotalarından biri olmaya devam ediyor” denildi.

İsrail'den 3 esirin öldürülmesine ilişkin açıklama: Kaçma senaryosuna hazırlıklı değildikİsrail'den 3 esirin öldürülmesine ilişkin açıklama: Kaçma senaryosuna hazırlıklı değildik.

MUĞLA’DA 1001 KAÇAK GÖÇMEN, 24 GÖÇMEN KAÇAKÇISI YAKALANDI

Muğla’da son 2 haftada  kolluk kuvvetleri tarafından yapılan operasyonlarda 1001 kaçak göçmen ile 24 göçmen kaçakçısı şüphelisi yakalandı. Ekipler tarafından gözaltına alınan 24 şüpheliden 13’ü tutuklandı.

Muğla İl Jandarma Komutanlığı, Muğla İl Emniyet Müdürlüğü ve Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından 1 Aralık- 15 Aralık tarihleri arasında kaçak göçmenlere yönelik geniş çaplı operasyon yapıldı. Operasyonlarda 1001 kaçak göçmen ile 24 göçmen kaçakçısı şüphelisi yakalandı. Gözaltına alınan 24 şüpheliden 13’ü tutuklanırken, 11 şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Öte yandan yapılan operasyonlarda göçmen kaçakçılığı olaylarında kullanılan 11 araç, 1 bot ve 1 motor ele geçirildi.

Katilin adı Mustafa Ali Ayda: Uzaklaştırma kararı bittikten sonra eşini bıçaklayarak katletti.

Kaynak: DHA

Editör: Bilge Güler