Yumurcak Küçük Kovboy filminin konusu ne, oyuncuları kimler? Yumurcak Küçük Kovboy ne zaman çekildi

Yönetmenliğini Guido Zurli'nin yaptığı senaryosunu Arpad De Riso, Fuat Özlüer, Erdoğan Tünaş kaleme aldığı yapımcılığın Türker İnanoğlu ve Pineschi'nin üstlendiği Yumurcak Küçük Kovboy filminin detayları merak ediliyor. Peki, Yumurcak Küçük Kovboy filminin konusu ne, oyuncuları kimler? Yumurcak Küçük Kovboy ne zaman çekildi?

Magazin
Haber Girişi:
Son Güncelleme:
Google Haberlere Abone ol
Yumurcak Küçük Kovboy filminin konusu ne, oyuncuları kimler? Yumurcak Küçük Kovboy ne zaman çekildi

Başrollerinde Cüneyt Arkın, Sezer İnanoğlu ve Erol Taş'ın yer aldığı Yumurcak Küçük Kovboy filmi bugün sinema severlerle buluşuyor. Yerli film severler, Yumurcak Küçük Kovboy filminin konusu ne, oyuncuları kimler? Yumurcak Küçük Kovboy ne zaman çekildi? gibi sorulara yanıt arıyor. 

YUMURCAK KÜÇÜK KOVBOY FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Vahşi Batı’nın ücra bir kasabasında yaşayan Yumurcak’ın (İlker İnanoğlu), okulu tatil olmuş, evine dönerken azıl haydut çetesi Demirbilek ve adamları onu kaçırır. Annesi Maureen’den fidye isterler. Maureen fidyeyi ödese bile oğlunu kurtaramayacağını düşünür ve iyi silah kullanan bir kovboy arar. Kimse Demirbilek’le uğraşmak istemez. Eski bir haydut olan Keskin’i (Cüneyt Arkın) bulur. Çok iyi bir silahşör olduğu halde yıllar önce bir çocuğun ölümüne neden olmuş, vicdan azabı ile uzun süredir işsiz ve perişan bir yaşam süren Keskin, Maureen’in yalvarmalarına dayanamaz, işi kabul eder. Aslında Demirbilek’in adamı olan Maureen’in yardımcısı Keskin’i haber verir ve yakalatır. Sonra Maureen’e Keskin’im öldürüldüğünü ve fidyeyi ödemeleri gerektiğini söyler. Maureen parayı bulmak için çiftliği ipotek ettirir. Yumurcak ise bu arada herkes uykuya dalınca Keskin’in iplerini çözer ve ikisi kaçarlar. Bunlardan habersiz Demirbilek’e fidyeyi vermeye giden Maureen yardımcısının da çeteden olduğunu anlarlar. Demirbilek ve adamının ona saldırdığını gören Keskin ve Yumurcak birlikte hareket edip genç kadını kurtarırlar. Keskin, çetebaşı Demirbilek ve adamını öldürür. Yumurcak ise annesine tekrar kavuşmuş olmanın mutluluğunu yaşar...

YUMURCAK KÜÇÜK KOVBOY FİLMİNİN OYUNCULARI KİMLER, NE ZAMAN ÇEKİLDİ?

1973 yılında gösterime giren filmin oyuncu kadrosu şöyle:

Cüneyt Arkın
Feridun Çölgeçen
Erol Taş
İlker İnanoğlu
Pascale Petit
Alan Steel
Evelyn Stewart

Yorumlar