Yumurcak Küçük Şahit nerede, ne zaman çekildi? İşte Yumurcak Küçük Şahit filminin konusu oyuncuları

Başrollerinde İlker İnanoğlu, Filiz Akın ve Ekrem Bora'nın yer aldığı Yumurcak Küçük Şahit filmi bugün yeniden izleyicisiyle buluşuyor. Senaryosunu Fuat Özlüer'in yazdığı, Yumurcak Küçük Şahit filminin konusu ne ve oyuncuları merak ediliyor.

Magazin
Haber Girişi:
Son Güncelleme:
Google Haberlere Abone ol
Yumurcak Küçük Şahit nerede, ne zaman çekildi? İşte Yumurcak Küçük Şahit filminin konusu oyuncuları

Yumurcak Küçük Şahit filminin yapımcılığını Türker İnanoğlu’nun üstleniyor. Filmde yaptığı yaramazlıklar ile annesi Selma'yı ve tüm mahalleliyi çileden çıkaran Yumurcak'ın başından geçen maceralar anlatılıyor. Sinema severler, Yumurcak Küçük Şahit filminin ne zaman çekildiği merak ediyor.

YUMURCAK KÜÇÜK ŞAHİT FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Yaptığı yaramazlıklar ile annesi Selma'yı ve tüm mahalleliyi çileden çıkaran Yumurcak, bir gece komşuları Kenan'ın bir adamı öldürdüğüne şahit olur. Kenan ve karısı Marcel'i öldürüp, parasına sahip olmayı istemektedirler. Yumurcak gördüklerini önce annesine daha sonra herkese anlatır ancak kimse ona inanmaz. İşi çözmek Yumurcak ile arkadaşı Çitlenbik'e kalmıştır.

YUMURCAK KÜÇÜK ŞAHİT FİLMİNİN OYUNCULARI KİMLER?

Yumurcak Küçük Şahit filminin oyuncu kadrosunda şu isimler yer alıyor:

İlker İnanoğlu - Yumurcak
Filiz Akın - Selma
Ekrem Bora - Kenan
Bahar Erdeniz - Kenan’ın Eşi
Suphi Tekniker - Polis
Hulusi Kentmen
Necdet Tosun
Kayhan Yıldızoğlu - Marcel
Mürüvvet Sim
İhsan Çitlenbik

YUMURCAK KÜÇÜK ŞAHİT FİLMİ NE ZAMAN, NEREDE ÇEKİLDİ?

1972 yılında çekimleri yapılan Yumurcak Küçük Şahit filmi 1973 yılında vizyona girmiştir. Yumurcak Küçük Şahit filmi İstanbul'da Sultan Ahmet ve Topkapı çevresinde çekilmiştir.

Yorumlar