Yunan medyasında büyük SİHA paniği!

Türkiye sınıfının en iyi silahlarını üreterek tüm dünyanın dikkatini üzerine çekti. İHA ve SİHA'ların katıldıkları operasyonlardaki başarıları, büyük takdir topladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı KKTC’de kurulacak yeni SİHA üssü, Yunan ve Kıbrıs Rum Yönetimi’ni harekete geçirdi. Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki hakimiyetini daha da belirginleştirecek yeni üs, Yunan medyasında panik manşetlerine neden oldu.

Yunan medyasında büyük SİHA paniği! - Sayfa 1

İnsansız Hava Aracı teknolojisinde bir dünya markası haline gelen Türkiye, her adımıyla yerini sağlamlaştırıyor. Geliştirdiği İHA/SİHA'larla dünya çapında övgü toplayan, başta Azerbaycan ve Libya olmak üzere birçok sıcak sahada sayısız zaferlere imza atan Türk teknolojisi, sınırlarını genişletiyor.

Yunan medyasında büyük SİHA paniği! - Sayfa 2

SİHA ÜSSÜ KORKU YARATTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz gün, KKTC'ye yeni bir SİHA hava üssü kurulacağını açıklaması, Yunan basınında gündeme oturdu.


Yunan medyasında büyük SİHA paniği! - Sayfa 3

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin Doğu Akdeniz'deki etkinliğini perçinleyecek olan kritik hava üssünün KKTC'deki Geçitkale Askeri Havaalanı'na kurulacağını açıklamış, başkent Lefkoşa'nın 40 kilometre doğusunda bulunan üssün konumu, her noktaya hakim olması bakımından büyük yankı uyandırmıştı.

Yunan medyasında büyük SİHA paniği! - Sayfa 4

16 Aralık 2019 tarihinde ilk olarak Dalaman'dan Geçitkale Askeri Hava Üssü'ne inen Bayraktar TB-2 SİHA'larının Geçitkale'yi artık daimi üs olarak kullanacak olması, Yunanistan ve Rum Kesimi'nde ses getirdi.

Yavru Vatan'a İHA/SİHA üssü kurma kararı, Türkiye ile Doğu Akdeniz'de yaşadığı gerilim nedeniyle her an savunma halinde olan ve Türkiye'den gelen her yeni hamlede daha da tedirgin olan Yunanistan'da yine paniğe neden oldu.