Yunanistan'dan Türkiye'ye skandal tehdit: Ya kabul edecekler ya da...

Akdeniz’de Türkiye’yi provoke ederek gerilimi tırmandıran Yunanistan’dan boyunu aşan açıklamalar gelmeye devam ediyor. Yunanistan Hükümet Sözcüsü Stelios Petsas, Avrupalı dostlarının Türkiye’nin geri adım atmaması halinde yaptırım uygulayacağını açıkladı.

Google Haberlere Abone ol
Yunanistan'dan Türkiye'ye skandal tehdit: Ya kabul edecekler ya da...
03.09.2020 23:20

Akdeniz’in yer altı zenginliklerine konmak isteyen Avrupalı devletlerin şımarttığı Yunanistan’dan boyunu aşan yeni bir açıklama geldi.

Verdiği brifingde Akdeniz’de yaşanan gerilimle ilgili konuşan Yunanistan Hükümet Sözcüsü Stelios Petsas, Türkiye’yi tehdit etme cüretinde bulundu.

Türkiye’nin gerilimi arttırdığını ve peş peşe ilan ettiği NAVTEX’lerle tansiyonu yükselttiğini iddia eden  Petsas, Avrupa Birliği’nin Türkiye’ye uygulamayı tartıştığı yaptırımlara değindi.

Küstah Petsas "Avrupalı ortaklarımız bir yaptırım listesi hazırladılar ve Ankara'yı gerilimi azaltmaya çağırıyorlar, aksi takdirde yaptırımları etkinleştirecekler" açıklamasında bulundu.

Avrupa Birliği (AB) Türkiye’ye yaptırımı 24-25 Eylül tarihlerinde yapılacak olan toplantıda görüşecek. Olası bir yaptırımın uygulanabilmesi için üye ülkelerin en az 27’sinin onayı gerekiyor.

 

 

Yorumlar