Yusuf Demir için karar verildi! Türk statüsünde oynayabilecek mi? TFF'nin yayınladığı o listede...

Sarı-kırmızılıların transfer ettiği oyuncular arasında yer alan Yusuf Demir'in hangi statüde oynayacağı merak ediliyordu. Konuyla alakalı kamuoyunda tartışmalar devam ederken, TFF, 2022-2023 Sezonu Spor Toto Süper Lig, Spor Toto 1. Lig, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig'de yer alan kulüplerin Birinci Transfer ve Tescil Dönemi sonrası oluşan resmi A takım oyuncu listelerini yayınladı.

Yusuf Demir için karar verildi! Türk statüsünde oynayabilecek mi? TFF'nin yayınladığı o listede... - Sayfa 1

30 futbolcuyu tescil ettiği görülen Galatasaray'da Abülkerim Bardakcı, Ali Yeşilyurt, Barış Alper Yılmaz, Berkan Kutlu, Emin Bayram, Emre Taşdemir, Hamza Yiğit Akman, Jankat Yılmaz, Kazımcan Karataş, Metehan Baltacı, Kerem Aktürkoğlu, Okan Kocuk, Özgür Baran Aksaka ve Yunus Akgün A Milli Takım'da oynamaya uygun olarak işaretlendi.


Yusuf Demir için karar verildi! Türk statüsünde oynayabilecek mi? TFF'nin yayınladığı o listede... - Sayfa 2

YUSUF DEMİR UYGUN DEĞİL!

TFF, 2022/23 sezonunda kulüplerin A Takım oyuncu listelerini yayınladı. Listede Galatasaray'ın yeni transferi Yusuf Demir A Milli Takım'a uygun değil denildi. 

Yusuf Demir için karar verildi! Türk statüsünde oynayabilecek mi? TFF'nin yayınladığı o listede... - Sayfa 3

"TEMASLARIMIZ SÜRÜYOR"

Doğum yeri Avusturya olan ve milli takım seçimini Avusturya Milli Takımı'ndan yana kullanan Yusuf Demir'in Türk oyuncu olarak oynaması için Galatasaray Yönetimi, TFF ile temasa geçerken, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Yusuf Demir'in Türk statüsünde oynaması için girişimde bulunup bulunmayacaklarının sorulması üzerine "Yusuf Demir ile ilgili temaslarımız sürüyor. 


Yusuf Demir için karar verildi! Türk statüsünde oynayabilecek mi? TFF'nin yayınladığı o listede... - Sayfa 4

Türk futboluna önemli hizmetler verebileceğini düşündüğümüz çok genç bir kardeşimiz. Bu genç yaşta son derece başarılı performansı oldu. Bu anlamda temaslarımız var. Federasyonumuzun da buna pozitif bakacağını düşünüyorum." ifadelerini kullanmıştı.