Partisinin haftalık olağan TBMM Grup Toplantısı’nda konuşan MHP Lideri Devlet Bahçeli, gündemini deprem felaketine ayırdı. Yüzyılın felaketine karşı yüzyılın kutlu mücadelesiyle direniş gösterildiğini söyledi ve “Devlet milletle iç içe” dedi. Tribünleri siyasi kutuplaşma ortamına çekmek isteyenleri de uyaran MHP Lideri, bu tür girişimlerin sokaklara sıçratılmasına müsamaha göstermeyeceklerini söyledi.

Kimse yalnız değildir

Devletin tüm unsurlarıyla görevinin başında olduğunu ifade eden MHP Lideri Devlet Bahçeli, hiç kimsenin yalnız ve sahipsiz olmadığını söyledi. Deprem bölgesinden başka şehirlere giden vatandaşların geri dönüşlerini sağlamanın başlıca görevleri arasında olduğunu belirti ve depremden zarar gören her yeri eskisinden daha güzel ve yaşanabilir hâle getirmek durumunda olduklarını vurguladı. Aynı anda hem zamanla hem de zorlu şartlarla mücadele edildiğini, depremlerden zarar gören coğrafi sahanın da çok geniş olduğunu dile getirdi ve bu çerçevede ister istemez bazı eksikliklerin vuku bulmasının normal olduğunu ifade etti. 

Müsamaha gösterilmeyecek

Geçtiğimiz hafta sonu yapılan bazı futbol müsabakaları esnasında, stadyumlardan hükümet istifa seslerinin yükselmesini eleştiren MHP Lideri, bu durumun deprem felaketinde hayatlarını kaybedenlere saygısızlık olduğunu söyledi. Türkiye’nin, depremin ağır sonuçlarıyla kıyasıya mücadele ettiği bir süreçte Türk sporunu siyasi kutuplaşmanın içine çekmek isteyenlerin yanlış içinde olduğunu belirtti. “Spor demek takım ruhuyla, dayanışma ve yardımlaşmayla hareket etmek demektir” ifadelerini kullanan MHP Lideri, sahalardan sokak aralarına gerilim ve çatışma tahviline yeltenenlere müsamaha gösterilmeyeceğini vurguladı.

Artık Karagümrüklüyüm

Beşiktaş-Antalyaspor maçında tribünlerden yükselen hükümet istifa sesleri üzerine Beşiktaş JK üyeliğini sonlandıran MHP Lideri, grup toplantısında yaptığı konuşmada tribünlerin çürük siyasi sloganların atılacağı mekânlar olamayacağını ifade ederek artık Karagümrük Spor’a gönül vereceğini belirtti. MHP Lideri, “Türk sporu düştüğü karanlık dehlizden el birliğiyle çıkarılmalıdır. Bu hedef gerçekleşene kadar gönül verdiğim Beşiktaş Jimnastik Kulübü üyeliğinden ayrıldığımı tekraren ifade etmeyi milletime sadakat ve vefa borcu, felaketler karşısında da sorumluluk duygusu olarak addediyorum. Bundan böyle ben artık Karagümrüklüyüm. Karagümrük Spor’a gönül veren bir kişi olarak hayatımı devam ettireceğim” dedi.

Devlet milletle iç içe

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile 20 Şubat tarihinden itibaren depremden zarar gören Hatay, Kahramanmaraş, Osmaniye, Gaziantep ve Adıyaman’ı ziyaret ettiklerini, yaraların hızla sarıldığını, hiç kimsenin aç ve açıkta bırakılmadığını belirtti. Devletin bütün imkânlarıyla alanda ve milletimizle iç içe olduğunu ifade eden MHP Lideri, “Yüzyılın dehşet verici felaketine yine yüzyılın kutlu mücadelesiyle direniş gösterilmektedir. Deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın ızdırabı tarifsiz olsa da, gözlerinde elemin derin izleri yer alsa da, buna karşı harekete geçen yardımlaşma ve seferberlik ruhu tüm sorunlara rağmen hayranlık uyandırmaktadır” dedi.

Kümes bile yapamazlar

Bazı medya organlarında deprem felaketinin ardından yapılan çarpıtmaların olduğunu ve en son olarak da orman arazilerinin konut kullanımına açıldığı iftirasında bulunmalarına sert sözlerle yüklendi. “Deprem kadar tehdit saçan bu taş kalpli Türkiye muhalifleri gerçekleri saptırarak neye ve kime hizmet etmektedir?” diyen MHP Lideri, konutların bir yıl içinde yapılacak olmasının iftira sahiplerinin ödlerini kopardığını söyledi. Milletimizin yakında demokratik yolla hesap soracağını ifade eden MHP Lideri, kötü niyet sahiplerinin değil konut bir kümes bile yapamayacağını belirtti.

Kılıçdaroğlu’na muhalefet dersi

Deprem bölgesinde tek bir çadırın olmadığı yalanına CHP Genel Başkanı’nın da sarılmasına tepki gösteren MHP Lideri, Kılıçdaroğlu’nun komada olduğunu söyledi ve “Önce ülkem, önce milletim diyemiyorsan ne oturuyorsun Aziz Atatürk’ün koltuğunda? Hiç mi yüzün kızarmıyor? Hiç mi vicdanın sızlamıyor? Hiç mi mahcubiyet duymuyorsun? Muhalefet olmak, her şeye karşı olmak, felakete yandaşlık yapmak, acılardan istifade etmek değildir. Muhalefet olmak, devleti ayağa düşürmek, milleti kötülemek ve değerlerimizi örselemek için çırpınmak hiç değildir” dedi.

Zilletin gündemi koltuk

6’lı masanın asıl gündeminin depremin yaralarını sarmak değil aday belirlemek olduğunu söyleyen MHP Lideri, “Kaygıları ikbaldir, sancıları koltuk ve makam bölüşümüdür. Milletimiz neyle meşguldür, bunlar neyle oyalanmaktadır” ifadelerini kullandı. İP Başkanı Meral Akşener’in CHP’ye yönelik sözlerine CHP yönetiminin sessiz kalmasının seçmenlere haksızlık olduğunu belirtti ve 6’lı masanın cumhurbaşkanı adayı belirleme sürecinin sarpa sardığını, bir masa etrafında anlaşmaktan aciz olanların Türkiye’yi yüksek hedeflere götürmesinin hayal mahsulü olduğunu vurguladı.