YILDIRAY ÇİÇEK / TÜRKGÜN

"Taş medresede yetişenler bizim kardeşimiz olamaz. Kesin burayı yayınlamayın"

Bu sözler, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'a ait… Ülkücülere hem kinini hem nefretini gösteriyor hem de korkuyor.

Sürekli havlayan köpeğe sormuşlar.

-Niçin havlıyorsun?

-Cesaretimden

-Niçin arkan gelip gidiyor.

-O da korkumdan

Teşbihte hata olmaz.

Zeydan Karaların hali de aynen böyledir. Cesarete bak kameraların önünde hem de bir seçim öncesi “Ülkücüler bizim kardeşimiz olamaz” diyor. Hem de korkudan “Kesin burayı yayınlamayın" diyor.

“Taş Medreseli” sıfatı, 1980 ihtilali öncesi ve sonrası cezaevine girmiş Ülkücüler için kullanılır. Cezaevine giren ülkücüler, haksız yere zindana atılan Hz. Yusuf’un hayatına atıfta bulunarak, çile çektikleri koğuşları adeta bir okula, medreseye dönüştürdüğü için kendilerine bu sıfatı hak görmüşlerdir. Şu an MHP Genel Merkezi’nde bizzat MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli tarafından kurulmuş Taş Medreseli Ülkücüler Derneği faaliyetlerini aktif şekilde sürdürmektedir. Yöneticilerinin hepsi de Türk milliyetçiliği, Ülkücü Hareket davası için hapishanelerde çile çekmiş, eğitimini Taş Medreselerde almış dava adamlarıdır. Taş Medreseliler, onların derdiyle dertlenen, sevinciyle mutlu olan bünyesinde binlerce Ülkücüyü barındıran bir yapıdır.

Zaten böyle bir yapı Zeydan Karalar gibi Türk düşmanı, DEM aşığı birine kardeş olmaz. Fakat  Adana Büyükşehir Belediyesi gibi koskoca bir belediyeyi yöneten birisi açıktan böyle kin ve nefret sergileyemez.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın bu hadsizliğine en çok tepki gösteren kim oldu biliyor musunuz?

2019 seçimlerinde CHP-HDP yanında yer alıp Zeydan Karalar’a oy veren İP’liler… Öyle yazıp çiziyorlar ki, sanki Zeydan Karalar’a oy veren kendileri değil gibi Taş Medreseli Ülkücüleri istismar ediyorlar. Biz o günlerde bunlara “CHP-HDP ittifakı yanında yer alarak MHP’ye Adana seçimlerini kaybettirmeyin” diye çok ikazda bulunduk. Ama onlar bu ikazımızı dinlemediler ve MHP’den intikam almak için CHP-HDP safında yer tutup Zeydan Karalar gibi Ülkücü düşmanı birine seçim kazandırdılar. Şimdi ise Zeydan Karalar’a “Taş Medrese” nutukları atıyorlar. Niye peki(?) Adana’da bu sefer kendi başlarına seçime girdikleri için… Neyse kendi destekledikleri adamların karakterlerini kendileri gördü. Onları bu hale düşüren Allah çok büyük işte…

Zeydan Karaların kardeşi, PKK DEM’likleridir. Dün de öyle idi, bugün de…Hiçbir Ülkücü zaten Zeydan Karalar’a kardeş diye sarılmaz.

Zeydan Karalar’ın Ülkücülere hadsizlikleri tartışılırken, DEM Parti Mersin Milletvekili Ali Bozan “Zeydan Karalar Adana'da DEM Parti lehine çekilecek” açıklamasını yaptı. Demek ki, Zeydan Karalar durduk yere orasını burasını oynatmıyordu. Atatürk’ün partisi CHP’yi bu hale düşüren Kemal Kılıçdaroğlu, Özgür Özel sizin yatacak yeriniz yok…

Kaynak: Haber Merkezi