Ziraat GYO halka arz talep toplama sonuçları açıklandı mı? Ziraat GYO halka arz ve borsa kodu

Ziraat GYO halka arz talep toplama sürecinde sona gelindi. Ziraat GYO halka arz talebi yapanlar merakla sonuçları bekliyor. SPK, Ziraat GYO için borsa kodu ZRGYO olarak belirledi. Talep toplama sonuçlarının ne zaman nereden açıklanacağı belli oldu.

Google Haberlere Abone ol
Ziraat GYO halka arz talep toplama sonuçları açıklandı mı? Ziraat GYO halka arz ve borsa kodu
30.04.2021 17:46

Ziraat GYO halka arz talep toplama sonuçları 3 Mayıs günü belli olacak. Ziraat GYO halka arz talep toplama süreci bugün sona eriyor. Yatırımcılar merakla talep toplama sonuçlarını beklemeye koyuldu. 28-30 Nisan 2021 tarihleri arasında böylece talepler toplanmış oldu.

ZİRAAT GYO TALEP TOPLAMA TARİHLERİ VE BORSA KODU

Ziraat GYO (Borsa Kodu: ZRGYO) paylarının halka arzı Ziraat Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’nin lider olduğu konsorsiyum aracılığı ile 28-29-30 Nisan 2021 tarihlerinde 09.00-17.00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir.

Ziraat GYO halka arz sonuçları

ZİRAAT GYO HİSSE NE ZAMAN İŞLEM GÖRECEK?

Tarih bilgisi verilmese de Mayıs'ın birinci veya ikinci haftasında hisselerin işlem göreceği tahmin ediliyor.

ZİRAAT GYO HALKA ARZ SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIYOR?

Ziraat GYO talep toplama sonuçları Ziraat Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından 3 Mayıs 2021 Pazartesi günü Kamuyu Aydınlatma Platformu’nun www.kap.org.tr adresinde açıklanacaktır.

YÜZDE 73'Ü BİREYSEL YATIRIMCILARA

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Ziraat Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞ'nin halka arzını onayladı. SPK haftalık bülteninde yer alan açıklamaya göre halka arzda 1 TL nominal değerli paylar 1.60 TL'den satışa sunulacak. Halka arz ile birlikte Ziraat GYO 3.520.215.000 TL olan mevcut sermayesini, 1.173.405.000 TL artırarak 4.693.620.000 TL'ye yükseltecek. 1.8 milyar lirayı aşan halka arz büyüklüğü ile Ziraat GYO bu yılın en büyük halka arzı olacak.

Halka arz edilecek olan nominal değerli payların talep toplaması 3 gün sürecek ve tarihleri 28 Nisan 2021, 29 Nisan 2021 ve 30 Nisan olarak belirlendi. Oransal dağıtım yöntemiyle yapılacak halka arzda, halka arz edilen payların yüzde 73'ü bireysel yatırımcılara, yüzde 7'si Ziraat Finans çalışanlarına yüzde 20'si de kurumsal yatırımcıya ayrıldı. Ziraat GYO halka arzı için 28- 29-30 Nisan'da talep toplanacak.

 Sermaye artışı yoluyla gerçekleştirilecek halka arz ile 1 milyar 856 milyon 384 bin 172 lira kaynak elde edilmesinin beklendiği kaydedilen izahnamede, halka arz gelirinin kullanım yerleri de yer aldı. İzahnameye göre halka arz gelirinin yüzde 65'i Ziraat Kuleleri başta olmak üzere halen devam eden projelerinde, yüzde 20'si mülkiyetinde bulunan ve üzerinde proje geliştirme çalışmaları devam eden Bayraklı/ İzmir arsası projesi için, yüzde 15'i de halka arz tarihine kadar oluşacak kredi borçlarının tamamının kapatılması ve işletme sermayesinin güçlendirilmesi amacıyla kullanılacak.

Halka arz Ziraat Yatırım liderliğinde oluşacak komisyon taarafından sabit fiyat yöntemi ile talep toplama ve en iyi gayret aracılığı yöntemi ile gerçekleştirilecek.

İzahnameye göre halka arz sonrası pay alan yatırımcılardan şirket paylarının Borsada işlem görmeye başlamasından itibaren 33 gün süre ile şirket paylarını aralıksız elinde tutan yatırımcılara geri alım taahhüdü verilecek. 33 gün elinde tutan yatırımcılar isterlerse bu paylarının tamamını Ziraat GYO'nun hakim ortağı Ziraat Bankası'na 1.63 lira fiyat üzerinden geri satma hakkına sahip olacaklar

Yorumlar