Özeleştiri yaparken daha iyi yerlerde, yarışın içinde olmaları gerektiğini anlatan Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Ankaragücü maçından üç puan çıkartıp, en azından galibiyet hasretini sonlandırmayı hedeflemişti. Erteleme maçında oynatamadığı Aboubakar’a kavuşarak forvetini güçlendiren deneyimli teknik adam, yenilerden Colley ve Onur’a forma verip savunmanın hücum yönünü de arttırmak istemişti.

Maçların oynanmadığı dönemde teknik direktör değişimine giden başkent ekibi de Sedat Ağçay ile çıktığı ilk maçtan puan almayı hedeflemişti.

maçtan puan almayı hedeflemişti. Ev sahibi maçın başında sonuca dönüşmese de etkili hücumlar üretirken, konuk takım ileri gidebildiğinde ‘dikkat edilmesi’ gerektiğinin işaretlerini verdi.

Duran top golüyle öne geçen Kartal, gol atmak için sahaya çıkan Cenk’in savunmadaki geri pasıyla başlayan hatalar zinciri ile kalesinde golü gördü. Aboubakar’ın 2 yıl sonra attığı lig golü ile bir kez daha öne geçen siyah beyazlılar, baskıyı bırakıp savunma güvenliği için bir adım geriye çekildi. Hedef öne çıkan Ankaragücü savunmasının boşluklarına sızmaktı. Sızdı da.

Zirveye yürümenin itici gücünden yoksun futbolcuların, son vuruş beceriksizlikleri olası bir farkın önüne geçti. Son dakikalardaki konuk baskısı Mert’e takılınca, elde yalnızca üç haftanın sonrasında gelen üç puan kaldı.