ZIRZOP MAHİR 12 ASKERİMİZİ HÜDAPAR MI ŞEHİT ETTİ?

14 Mayıs 2023 ve 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimleri 1. Tur ve 2.tur öncesi en popüler siyasi partilerin başında HDP (Yeşil Sol) ve HÜDA-PAR geliyordu. Bu partiler üzerinden yapılan tüm tartışmalar ve suçlamalar ittifakların muhataplığını oluşturuyordu.

O günlerin tartışma ve suçlamalarında en tuhaf sonuç ise HÜDAPAR ile çok yönlü ilişkisi olan CHP, İP, SP, GP, DEVA gibi partilerin HÜDA-PAR ile hiç tanışmıyormuş gibi Cumhur ittifakını suçlaması ve HÜDA-PAR üzerinden PKK’nın siyasi uzantısı HDP ile kendilerinin olan ilişkisini örtme çabasıydı.

Saadet Partisi 2020 yılında Yenikapı'da "Büyük Kudüs Mitingi düzenlemişti. O mitingte Kemal Kılıçdaroğlu dönemin Hüda Par Genel Başkanı İshak Sağlam ile omuz omuza oturuyordu.

Mesela Saadet Partisi 2022 yılında “Erbakan’ı Anma Toplantısı” düzenlemişti ve 6’lı masanın tamamı oradaydı. HÜDAPAR Genel Başkanı da orada konuşmacı olarak bulunuyordu. HÜDAPAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu kürsüye çıkarken, inerken ve kürsüde konuşurken Kemal Kılıçdaroğlu onu alkış yağmuruna tutuyordu.

Meral Akşener Hüdapar Genel Başkanı İshak Sağlam’ı ve heyetini 2021 yılında İP Genel Merkezi’nde ağırlıyordu ve onlara “Şeref verdiniz. Ayaklarınıza sağlık” diye sesleniyordu.

İP Milletvekili Şenol Sunat, GİK Üyesi Mehmet Arslan ile Gençlik Politikalar Başkanlığı Üyesi Ceren Genç’ten oluşan heyet 2022 yılında HÜDA-PAR Genel Merkezini bayramlaşmak için ziyaret etmiş ve ellerinde çiçeklerle pozlar vermişti.

DEVA, SAADET, GELECEK isimli 6’lı masa ortaklarının da HÜDAPAR ile karşılıklı birçok görüşmesi ve programı olmuştur.

HÜDAPAR ne zaman Cumhur ittifakı içinde olacağını duyurduysa anında onu hiç tanımıyor gibi davrandılar, onu terör örgütü Hizbullah’ın temsilcisi yaptılar.

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin Başbakan Yardımcısı olduğu 57. hükümet zamanı, Hizbullah’ın başındaki Hüseyin Velioğlu’nun İstanbul’daki bir villaya düzenlenen operasyon sonucu Türk devleti tarafından öldürülmesinden sonra Hizbullah silahlı eylemleri bırakmış, bir nevi hayalet konumuna geçti. MHP Lideri Devlet Bahçeli bu süreci de Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi yaptığı yazılı açıklama içinde “57’inci Hükümet döneminde, 17 Ocak 2000 tarihinde Hizbullah’a yapılan seri ve kapsamlı operasyonlarda hunhar militanlar ve örgüt lideri etkisiz hale getirilmiştir. Beykoz vakası sonrası, Türkiye çapında icra edilen arama, kurtarma, baskın ve yakalama süreçlerinde 200’ün üzerinde mezar Hizbullah terör örgütünün hücre evlerinde tespit edilmiştir” şeklinde özetlemişti.

Bunu niye hatırlattım? Geçmişi bilmeyen geleceğe dair sağlıklı yorumlar yapamaz.

CHP başta olmak üzere kuyrukları aralıksız terör faaliyetlerini sürdüren, en son 12 evladımızı şehit eden PKK’nın siyasi uzantısı DEM(HDP)ile iş tutarken, Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi başlattıkları ve sonrasında ara verdikleri Hizbullah üzerinden HÜDAPAR propagandalarına tekrar başladılar. Çünkü PKK’nın siyasi uzantısı DEM’le yine suçüstü basıldılar.

CHP, Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi PKK ilişkisini perdelemek adına HÜDAPAR üzerinden hangi propaganda oyununu oynadıysa, şimdi aynısını Özgür Özel’in Genel Başkanlığında yapıyor.

CHP ve Özgür Özel öyle acınacak bir halde ki 12 şehidimizin olduğu şu günlerde PKK’nın siyasi uzantısı DEM’le olan ilişkileri çok büyük tepki çekince, sanki 12 askerimizi HÜDAPAR şehit etmiş gibi TBMM Bütçe görüşmelerinde HÜDAPAR’a sataşmışlardır.

HÜDAPAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, TBMM’deki bütçe görüşmelerinde çok güzel bir konuşma ile giriş yaparak "Bir gün arayla meydana gelen menfur terör saldırılarında Çorum, Denizli, Elazığ, Gaziantep, İzmir, Malatya, Manisa, Mardin, Sinop, Tokat, Yozgat ve Zonguldak illerimize ateş düştü. Bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, arkadaşlarına ve sevenlerine sabırlar diliyorum.

Memleketimizin huzuruna kurşun sıkanları ve kardeşliğimize yönelik her türlü terör eylemini lanetliyorum.

Milletimizin huzurunu ve kardeşliğini hedef alan kurşundan daha ağır sözleri de kınıyorum.

Birliğimize sıkılan her kurşun Siyonizme ve küresel emperyalizme hizmettir." cümlelerini kurmuştu.

HÜDAPAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu o tartışılan malum sözleri TBMM’deki bütçe görüşmelerinde yaptığı ilk konuşma içinde kullanmamıştı.

CHP’nin kongresi öncesi Kemal Kılıçdaroğlu yanında gözüken ama seçimi kaybedince zırzop gibi sevinçten oynayan Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır’ın HÜDAPAR üzerinden Cumhur ittifakına sataşması sonrası tekrar söz alıp ona cevap verdiğinde kullandı.

HÜDAPAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu zaten bu konuşması içinde CHP’nin tezgâhını “Terör örgütünün yandaşı, devamı ve temsilcisi olduğunu hiçbir zaman inkâr etmeyenlerle birlikteliklerini ya da terör övücülüğünü bir şal ile örtmek için HÜDA PAR bayrağını kullandılar” şeklinde tarif etmiştir.

Türkiye’de terör örgütü PKK’nın 12 evladımızı şehit etmesi ve PKK’nın siyasi uzantısı DEM ile CHP’nin iş birliği tartışılırken konu niçin HÜDAPAR’a çekildi ki? 12 askerimizi CHP’nin dostu DEM’in yardakçılık yaptığı terör örgütü PKK mı yoksa HÜDAPAR mı şehit etti?

Zırzop Ali Mahir Başarır konuşmasında niçin 12 şehidimizin acısının geldiği ilk iki gün içinde PKK’ya sahip çıkan ve Türk milletini tehdit eden DEM Eşbaşkanı ve DEM milletvekillerine niçin iki kelime laf edemiyor da güncel olmayan, yeni söylenmemiş bir konu üzerinden cambaza bak oynuyor?

Zırzop Ali Mahir Başarır’a soruyorum:

DEM Eşbaşkanı Tuncer Bakırhan, “Abdullah Öcalan’a yönelik tecrit ve Kürt sorunu devam ettikçe Tekirdağlı da Trabzonlu da rahat olmayacak. Ne Dersim'de ne Türkiye'de huzur, umut, demokrasi olur” diye Türk milletini tehdit ettiğinde, 12 askerimizi şehit eden saldırıdan sonra öldürülen PKK'lı teröristlerin adını teker teker sayıp "Biz onların sesi soluğu olmaya devam edeceğiz" dediğinde…

Teröristbaşı Öcalan’ın DEM’li yeğeni Ömer Öcalan, “Onurlu çözüm tecridin kaldırılması ve Sayın Abdullah Öcalan ile diyaloğun başlatılmasındadır.” dediğinde…

DEM Milletvekili Çiçek Otlu, “Selahattin Demirtaş’ı, Figen Yükseldağ’ı, Gülten Kışanak’ı serbest bırakacak mısınız?” dediğinde…

Geçmişte Özgür Özel’inde konuk olarak katıldığı PKK’nın Medya Haber isimli televizyon kanalının altyazısında şehit olan askerlerimizden “işgalciler cezalandırıldı” şeklinde yorum yapılırken, ekranda DEM Kars Milletvekili Gülistan Kılıç Koçyiğit konuk olduğunda…

Söz konusu PKK DEM’liği olunca niçin susuyor ve saklanıyorsun Zırzop Mahir? Tekrar tekrar soruyorum 12 vatan evladını şimdi HÜDAPAR mı şehit etti?

12 şehidimiz sonrası, şehitlerimizi rahmetle anan, terörü lanetleyen, emperyalizme karşı duruş sergileyen HÜDAPAR’ı geçmişteki tartışmalar üzerinden hedef alıyorsun da 12 şehidimizin PKK’lı katillerine şu günlerde bile sahip çıkan DEM’e niçin iki kelime dahi olsa eleştiremiyorsun?

HÜDAPAR’ın bizim de asla tasvip etmeyeceğimiz, kabul etmeyeceğimiz söylemleri vardır. Geçmişte bazı konularda eleştirdiğim gibi, geçtiğimiz haftada Şeyh Sait isimli vatan hainine sahip çıkan HÜDAPAR yöneticilerini, Özgür Özel’in, DEM’in, AK Parti sonrası İP milletvekilinin sahip çıkmasını eleştirdiğim gibi eleştirdim. HÜDAPAR’ın Anayasa’nın ilk dört maddesi, federasyon, özerklik gibi konularda yaptığı yorumlar, çağrılar sakıncalıdır. Kendilerine ve sözlerine çeki düzen vermelidirler.

HÜDAPAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu TBMM’deki bütçe görüşmelerinde zırzop Mahir’in suçlamalarına her ne kadar “Birileri çıkıp, bunlar bunu istiyor. Ne zaman özerklik istedik? Bunu istedik, şunu istedik dedik?” şeklinde cevap vererek ret etse de devamındaki “Aynen okuyorum. Eyalet sistemi, özerklik, federasyon gibi yönetim modelleri üzerine serbestçe tartışılabilmelidir diyoruz. Siz eğer okuduğunuzu anlamıyorsanız o zaman buralarda oturmayın. Eğer siz okuduğunuzu anlıyor bile bile çarpıtıyorsanız diyecek sözüm yok. Kendinize yakışanı yapıyorsunuz.” şeklindeki sözleri PKK ortak noktasında buluşan CHP ve DEM’in ekmeğine yağ sürecek açıklamalardır. Bunları siz istemiyorsunuz madem o halde niçin serbestçe tartışılsın ki? Emperyalizm ve yerli uşakları zaten tartışa tartışa Türkiye Cumhuriyeti’nin sonunu getirmek istemiyor mu?

Zırzop Mahir, özerkliğe, eyalet sistemine, federasyona, sözde Kürdistan’a karşı çıktığı için değil, HÜDAPAR’ın verdiği malzeme üzerinden CHP’nin PKK ilişkisini perdelemek için lakırdı yapmaktadır.

Yoksa "Hakkari'de 'yerel yönetim özerklik şartını getireceğiz' dedim. CHP Kurultayında yine söylüyorum; CHP iktidarında yerel yönetim özerklik şartını mutlaka getireceğiz!" diyen Kılıçdaroğlu’nu, “Yerel yönetimlerin güçlendirilmesi diyoruz. Adı özerklik veya başka türlü de konulabilir” diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun danışmanı Nuşirevan Elçi’yi kendine dert edinir ve eleştirirdi. Derdi Gaffar Okan’ın kimler tarafından şehit edildiği olsaydı, 10 bine yakın askerimizi ve polisimizi şehit eden PKK’nın uzantılarıyla iş birliği/ittifak yapılmasına bir tepkisi olurdu. Derdi sözde Kürdistan kurmak isteyenler olsaydı “YPG terör örgütü değil, vatansever oluşum” diyen Kemal Kılıçdaroğlu’na, Erdal Aksünger’e “PYD/YPG sınırımızda devlet kursun” diyen Muharrem Erkek’e, Türker Ertürk’e göstermiş olduğu bir tepkisi olurdu.

Zırzop Mahir madem federasyon, özerklik, sözde Kürdistan konusunda çok hassastın da “Hendek barikat var diye demokratik özerklikten vazgeçemezdim” diyen Özerklik hepimiz için önemli bir fırsat” diyen, "Özerklik, BDP'nin resmi projesidir. Biz özerkliği savunuyoruz, sonuna kadar da savunacağız” diyen, "Bize oy veren milyonlar Demokratik Özerkliği onaylamıştır.” diyen, "Kürtler özerklik ilan etmesin de ne yapsın?" diyen, “Özerkliği ilan ediyoruz” diyen, “Anavatanım Kürdistan'dır.” diyen, “Bu toprakların adı Kürdistan’dır” diyen, 'Kürdistan küllerinden doğuyor' diyen PKK’lı terörist Demirtaş’a niçin selam yolluyor ve özgürlük istiyorsunuz?

Zekeriya Yapıcıoğlu, gördün mü bak bu işleri kimlerin tartıştığını?

Madem sen istemiyorsun, madem sen karşısın bu hainlikler peşinde koşanlara niçin atmosfer yaratılmasına müsaade ediyor hatta tartışılması gerektiğini söylüyorsun?

"Kandil'deki savaş baronlarını, Pensilvanya'daki millet düşmanlarını rahatsız ettiğimiz için gururluyuz." ve “Pensilvanya ve Kandil'den sufle almışlar bize saldırıyorlar” dediğinde Türkiye üzerinde oynanan oyunlara “Sahiplerinizi biliyorum” mesajı veren Zekeriya Yapıcıoğlu eğer bu düşüncelerinde samimi isen bölücülük dili arayanlara niçin malzeme vermektesin?

Cumhur ittifakı, Türkiye Cumhuriyeti’nin varlık sigortasıdır. Türk devleti tarafından en kararlı ve tavizsiz terörle mücadelenin yapıldığı bir dönem herkes ağzından çıkana dikkat etmeli, karşısında cambaza bak oynayanları çok iyi tanımalıdır.

YILDIRAY ÇİÇEK